Ірпінь відсвяткував своє 55-річчя.

Данута Костура

Вже так повелося, що свої дні народження містечка і селища Приірпіння відзначають восени. Цьогоріч Ірпінь святкував два дні. І якщо перший  день  свят  пройшов традиційно урочисто, то другий  відзначився новизною і експериментами.

У перший день лунала бадьора, урочиста музика, під яку збиралися учні шкіл, студенти, працівники підприємств, представники селищ. Згодом, після уже традиційних барабанщиць, вони пройшли повз трибуну, на якій стояло місцеве начальство, гості із польського міста Піш, російського Красногорська, зі Сміли і Славутича .

 Біля міськради зібралося багато тих громадян, хто у свій час був причетний до влади, приклався до розбудови Приірпіння, інколи зі знаком мінус. А на східцях  головної владної споруди довго ставали до фотографії  почесні гості, чекаючи найвищого місцевого посадовця. Зробивши світлину на пам’ять , вони колоною  рушили до меморіалу «Братська могила» для покладання квітів.

У краєзнавчому музею відкрилася виставка етноляльок Тетяни Федорової.

Потім святкування перемістилося у парк. Були нагороди, концерт художньої самодіяльності. Порадував ірпінців своїм співом депутат Київської облради Михайло Поплавський зі своєю командою,  Алла Кудлай, Катерина Бужинська, ансамбль «Чорнобривці», брати Борисенки тощо. Дійство тривало впродовж  трьох  годин, до феєрверка. Хто бажав підкріпитися, міг це зробити за сценою. Там, серед дерев, пахло шашликами.

У спортивній залі молоді ірпінці виборювали  першість у такому екзотичному виді спорту, як тхеквондо ( корейське бойове мистецтво, що означає «шлях ноги і кулака»). Їх суперниками була команда Молдови і шести  міст України. Ірпінці вибороли друге місце, а з ним  і 2000 доларів. Підтримку турнірові надав  депутат Ірпінської ради Дмитро Войцех. Організатори довго чекали на мера, щоб в його присутності підняти прапор змагань. Врешті  прапор підняли без голови Ірпеня. Та високий гість все ж прийшов. Його приїзд майже збігся із завершенням змагань цього дня.

Другий день святкували всуціль  нетрадиційно. Слово «вперше» звучало часто. Вперше  пройшлися повз трибуну наречені, вагітні жінки, сім’ї з дітками у візочках, діти і дорослі різного віку.

  Бойовий гопак, присутній на минулих заходах,  цього разу  поступився кунг-фу, тайдзі  –  незвичним для широкого загалу  видам спорту. Демонстрація і агітація за них велася наочно, з коментуваннями визнаного у Китаї Андрія Старовойта.

Захід в порівнянні з першим днем не був багатолюдним. Чи то інформація про нього  не дійшла до мешканців, чи спрацювала втома від минулого дня. Проте, ті, хто прийшов, не пошкодували. Це було свято для дітей. Надувні гірки, різноманітні ігри взяли у свій полон малечу. Разом з враженнями вони понесли додому і книжки-розмальовки. А ідею розфарбувати державний прапор долонями діти сприйняли буквально, намагаючись  старанно замалювати все полотнище. Їх старанність подекуди створювала для батьків проблему.  Приклались своїми долонями і високі гості, і начальство.

Голова міста Володимир Скаржинський у своєму виступі зазначив, що другий день святкувань відрізнявся від попереднього своїм молодечим запалом і незвичним підходом. Цей запал наочно демонструвала Віолетта Кременчук, одна із натхненників свята, керівниця студії танцю. Із рук головного спонсора отримала музичний центр і розкішний букет троянд.

Головним спонсором цього дня святкувань  також виступив  Дмитро Войцех.

А після обіду у парку відбувся заключний концерт фестивалю «Київщина молода», який пройшов під патронатом голови Київської ОДА Анатолія Присяжнюка.

За ці два дні святкувань ірпінці змогли відійти від буденності, відкрити для себе щось нове, сповна насолодитися бабиним літом.

Данута Костура

no images were found

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code