День народження книгарні

Данута Костура

Українській книгарні «Смолоскип» виповнилося 4 роки. З цієї нагоди відбулася вже традиційна літературна вечірка, цього разу у стилі 20-х років. Її темою стала постать ідеолога українського культурного відродження тих років Миколи  Хвильового ( 1893 -1933), його творчість і доба. Тема вибрана не випадково – недавно видавництво «Смолоскип» видало книгу вибраних творів Миколи Хвильового. В урочистій частині взяли участь директор видавництва Ростислав Семків, директорка книгарні Ольга Погинайко та спеціальний гість – професор «Києво-Могилянської Академії» Володимир Панченко.

Після урочистої частини учасники перейшли у затишний дворик видавництва. Настав час конкурсів з читань революційних поезій того часу, кращого слогану  для інтернет – книгарні, дефіле учасників вечірки, які були вбрані  у пролетарський, революційний, непманський стилі. Перед конкурсом гостям роздали картки для одержання  продпайків,  як це було у 20-х роках. Власники цих карток  згодом брали участь у вже традиційній книжковій лотереї.

На святі панувала невимушена атмосфера, просякнута добрим гумором.

Коротко про видавництво  і книгарню «Смолоскип»

Видавництво «Смолоскип» імені Василя Симоненка  засноване у місті Балтімор, США,  у 1967 році Осипом Зінкевичем. Завдячуючи йому, виходила у світ дисидентська, правозахисна література, твори українських письменників, репресованих сталінським режимом.

 Після проголошення Незалежності « Смолоскип» переносить свою діяльність в Україну.  Додає до свого видавничого напрямку твори молодих авторів, створюючи і розширюючи середовище української творчої молоді.

У 1998 році у приміщенні видавництва відкрито  Музей – архів і Документаційний центр українського самвидаву. Він нараховує біля тисячі самвидавних і неформальних часописів.

Книгарня «Смолоскип» відкрита у 2007 році. Реалізує україномовні гуманітарні та художні книжки. Асортимент, який постійно оновлюється, складає близько 5000 найменувань. За рік книгарня реалізує понад 15 тисяч книжок від 150 видавництв, деякі з них мають окремі полички.

Тут відбуваються презентації і літературні читання, дитячі вечори, читання світової поезії мовою оригіналу (за 4 роки їх відбулося 15).

У книгарні шанують право читача на продуманий вибір книги – у залі стоять столики та м’які крісла, де можна неспішно погортати книгу. А хто забажає це зробити з кавою, може скористатися автоматом, який стоїть поруч.

Книгарня знаходиться за адресою : вул. Межигірська, 21  (метро «Контрактова площа», вихід до вул. Нижній Вал). Книгарня працює у понеділок – суботу з 11 до 19 год. тел.( 044) 463 78 52,  www.smoloskyp.org.ua

no images were found

Popularity: 6% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code