І знову про приєднання

Данута КОСТУРА

17 червня на літньому майданчику біля ворзельського Центру культури відбулися збори, ініційовані ГО «Народна рада Ворзеля»  з приводу приєднання Ворзеля до Бучі.

Історія об’єднання цих двох населених пунктів має свою бурхливу трирічну історію. Проте перегорнемо цю неприємну сторінку і зупинимось на теперішніх реаліях.

За час, що минув, Ворзельська селищна рада проголосувала низку  питань, які дозволили почати процес прийняття Стратегії розвитку Ворзеля, отримання ним статусу курорту місцевого значення, наблизили до створення нового генплану. Окрім того, було «накладено табу» на роздачу ворзельських земель. Слід віддати належне активній частині громади, яка постійно спонукала селищну раду до відповідних дій.

Днем раніше голова Бучі Анатолій Федорук  зустрівся  у приміщенні ворзельської селищної ради з депутатами. Громадськість теж не проігнорувала цю зустріч.

Були оприлюднені дані, щодо спроможності кожної з 18 потенційних громад, які планують у майбутньому створити одну територіальну громаду. Ворзель за рівнем доходів займає друге після Бучі місце ( Буча  – 165 826 млн грн, Ворзель – 35 355 млн грн). Загальний дохід бюджету майбутньої Бучанської ОТГ на 1 січня 2017 року складав 277 млн грн. І ще один суттєвий показник – надходження на одну особу у Ворзелі – 2 121 грн ( у Бучі – 1658 грн).

На зустрічі з депутатами Анатолій Федорук детально пояснював всі переваги, які отримає Ворзель, приєднавшись  до Бучі.

Громадськість цікавило перш за все питання статусу Ворзеля як курорту. Адже є побоювання, що проголосувавши за приєднання до Бучі, Ворзель буде відданий на милість бучанських депутатів. І хто знає, як вони будуть налаштовані  до цього питання. Тому довіри не має.

Присутні небайдужі ворзельці пропонували спочатку чітко визначитись зі стратегією розвитку Ворзеля. Це можна буде зрозуміти після висновку Одеського інституту курортології, представники якого вивчали потужності Ворзеля як курорту кілька тижнів тому. Свої попередні висновки вони обіцяли надати у кінці червня.

Висловлювала громадськість недовіру і до НДІ « Діпромісто», який розроблятиме новий генплан.  Адже попередні зміни до генплану Ворзеля робились коштами забудовників і, відповідно, за їх побажаннями.  Бучанський голова підкреслив, що зараз розробляється новий генплан ( а не зміни до нього) коштом селища.

Щодо закидів про забудову Ворзеля багатоповерхівками, то Анатолій Федорук порадив звернути увагу на дії депутатів минулих каденцій та  тодішніх чиновників від архбудконтролю, які надавали дозволи на будівництво. Всі незаконні ворзельські забудови з тих часів. Ця ж каденція не проголосувала жодного  «будівельного» питання.

Те саме він повторив і наступного дня на зборах. Відповів також на запитання.

В результаті приєднання перестане діяти Ворзельська селищна рада. Замість неї буде Громадська рада, створена з тих же 22 депутатів. Її рішення не будуть  зобов’язуючі для Бучанської міської ради, а лише дорадчі.

Якщо рішення Громадської ради відповідає нормам закону, то Бучанська міськрада зобов’язана відреагувати на них.

Більш детально про Громадську раду розповів перший заступник бучанського голови Тарас  Шаправський.

У законі 6466, який  передбачає процедуру добровільного приєднання громад, говориться, що вибори до  2020 року не відбуватимуться. Цей закон має прогалини. Але виходячи з того законодавства, яке маємо,  є можливість створити дорадчий орган при  Бучанській міській раді , включивши до неї тих депутатів, каденція яких ще не закінчилася і до яких є довіра громади. У положенні чітко передбачено їх повноваження, чим вони будуть займатися. Вони матимуть можливість опрацьовувати питання і  вносити їх на розгляд бучанському міському голові, виконкому або сесії. Ці пропозиції є обов’язкові для розгляду. Будь-яка незгода чи відхилення повинні Бучанською радою бути аргументовані з посиланням на закон. Якщо ж Громадська рада приймає явно незаконні рішення, то бучанські депутати їх не затверджуватимуть. Натомість вкажуть, що потрібно доопрацювати.

Як просувається Стратегія розвитку Ворзеля, генплан, отримання статусу курорту

Анатолій Федорук сказав, що так і не знайдений генплан Ворзеля. Він їздив разом з головою селища Ларисою Федорук в Ірпінський відділ архітектури, обласний департамент, НДІ «Діпромісто».

У часи минулої каденції вносились зміни  до якогось незрозумілого генплану. Нинішня Ворзельська селищна рада замовила курортологічну експертизу і містобудівний  документ. Перші кроки, які зробив Одеський інститут курортології, обнадійливі у плані надання Ворзелю статусу курорту. Потрібно,  щоб ворзельські санаторні заклади повідомили Інститут курортології  про перспективи їх розвитку. Робота ведеться.

«Комусь хочеться, щоби робилось все по щучому велінню. Скажу лише, що через місяць після виборів мене запросили у Ворзельську селищну раду. Подивився на стан речей: ні звітів, ні інформації за минуле, неначе монголи пробігли і все звідти винесли…», – сказав Анатолій Федорук.

Голова Бучі сказав, що народні депутати теж долучилися до питання надання Ворзелю статусу курорту. На його думку про Ворзель  знають навіть на рівні адміністрації Президента.

Голова селища Лариса Федорук, відповідаючи на питання щодо нинішнього стану з генпланом, сказала, що виконана аерозйомка. Але враховуючи, що в Україні йде війна, аерозйомка вже тривалий час погоджується у Міністерстві оборони. На підході – курортологічна експертиза.

З приводу забудови Ворзеля, голова селища підкреслила, що  саме ця каденція прийняла рішення про заборону багатоповерхової забудови. Накладено мораторій до затвердження нового генплану.

21 червня відбудеться сесія Ворзельської селищної ради.

Данута КОСТУРА 

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code