До століття художника Федора Колесніченка

Данута КОСТУРА

В Ірпінському краєзнавчому музеї виставлені картини заслуженого художника України Федора Колесніченка ( 02. 06. 1917 – 12. 11. 2006). Виставка приурочена до 100-ліття від дня його народження.

Художник проживав в Ірпені з 1948 року. Народився на Вінничині, у 18-літньому віці опинився у Фрунзе. Навчався у художньому училищі. Потім був фронт. З війни повернувся інвалідом. Через клімат полишив Киргизію, приїхав разом з сім’єю в Україну. Працював  у Художньому фонді, в 1972 р. вийшов на пенсію.

Федір Колесніченко багато малював, зокрема, і на замовлення. В останні роки життя прийшло визнання – брав участь у всеукраїнських виставках, були і персональні. Одна з них відбулась у 2002 році в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї. У 2006 р. художнику присвоїли звання Заслуженого художника України. Федір Колесніченко не дожив до цієї події пів місяця.

Картини, які експонуються на виставці у музеї – різнопланові: пейзажі, натюрморти, портрети. Задає тональність виставці букет тремтливих, сяючих півоній у скляному глечику.

Данута КОСТУРА

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code