У Ворзелі встановлено мораторій на будівництво багатоповерхівок

Данута КОСТУРА

26 сесія сьомого скликання Ворзельської селищної ради приємно здивувала деяких активістів своїми рішеннями. Депутати проголосували за встановлення мораторію на будівництво багатоповерхівок у Ворзелі,  а також повернули «Діпромісту» матеріали проекту «Внесення змін до генерального плану та плану зонування селища Ворзель» 2014 року на доопрацювання.

«Діпромісту» було запропоновано надати пропозиції щодо удосконалення рекреаційного, оздоровчого, санаторно-курортного потенціалу Ворзеля, враховуючи, що на території селища розташовані санаторні та оздоровчі заклади.

Залишається  сподіватись, що «Діпромісто» звернеться до своєї Пояснювальної записки до так званого генплану від 2013 року, де на 22 сторінці написано: «Наявність лікувального ресурсу території та інфраструктури рекреаційно-оздоровчих закладів створює підгрунття для розвитку курорту місцевого значення. Оголошення природних територій населеного пункту курортними можливе за умови розробки пакету клопотань…».

Активісти скаржаться, що влада не спішить клопотатися. Голова ворзельської громадської організації «Народна рада» Дмитро Гончарук каже, що для того, щоб розробити пакет клопотань необхідно провести експертизу природно –лікувальних ресурсів. «Після експертизи ми зможемо підготувати клопотання щодо надання статусу курорту нашому селищу і вже тоді замовляти «Діпромісту» новий варіант генплану як селища-курорту»,- каже активіст. Експертизу проводить єдиний в Україні Одеський «Інститут курортології» при МОЗУ.

Селищний голова Лариса Федорук зазначила, що « Діпромістом» будуть враховуватися старі і нові пропозиції та зауваження до генплану. Голова  не є прихильницею надання статусу курорту Ворзелю. Вона каже, що для цього потрібно виконати державні будівельні норми, їх багато, а у Ворзелі є безліч порушень, скажімо, таких, як відстань від приватних будинків до санаторіїв, тощо.

Та все ж останнє слово повинні сказати спеціалісти з курортології. І тільки після цього питання бути чи не бути курорту буде вичерпаним.

Озерні баталії

Ворзельське озеро раптом стало об’єктом зацікавлення двох громадських організацій: «Всеукраїнського союзу ветеранів АТО» та «Рідний край». Союз ветеранів  просив надати озеро в оренду.  «Рідний край» в оренду озеро не просив, натомість перерахував свої наміри:  зробити проект щодо його очищення, облаштувати прилеглу територію, «зарибити» озеро, охороняти та забезпечити до озера доступ мешканців.

Сесія відмовила двом організаціям. Якщо першій одноголосно, з поясненням, що озеро не має паспорта, то з другою громадською організацією, яку очолює депутат селищної  ради Вадим Ковальчук, довелось поборотись тим депутатам, які не бачать у цьому потреби. Вадим Ковальчук разом зі своїми прихильниками боролися за свої бажання,  рублячи «правду-матку» голові селища і депутатам, які не вітали їх щирих, безкорисливих поривів.

Нагадаємо, що кілька років тому озеро було на межі знищення через засилля водоростів. Під загрозою опинилися безліч джерел, що б’ють з його дна. Мешканці забили тривогу і почали діяти. Зібрали підписи і поставили питання порятунку озера на сесію. Тримали це питання під контролем до його позитивного вирішення. Озеро почистили. Зараз якість води у водоймі контролюється двічі на місяць. Навіть у минулорічну спеку озеро не «зацвіло». Звичайно, там бракує лежаків, парасольок. Думається, що «Рідний край» міг би і без рішення сесії поставити лежаки, парасольки та  забезпечити громадську охорону.

Інші питання

Сесія внесла зміни до бюджету, відмовила у виділенні коштів з бюджету селища на ремонт та утримання кількох доріг загального користування державного значення Службі автомобільних доріг у Київській області.

Також депутати припинили дію договору оренди між Ворзельською селищною радою та ТОВ «Машприладсервіс – XXI» ( від  01.10. 2004 року та  від 12.04. 2006 р.) на земельні ділянки площею 0,8400 га і 2, 1599 га ( відповідно) для обслуговування бази відпочинку по вул. Горького.

Сесія надала дозвіл на викуп земельної ділянки ТОВ «Ірком – ЕТР»  площею 0,20 га по вул. Ковельській, 8 для будівництва і обслуговування виробничої бази електромереж.

Депутати проголосували за викуп ТОВ «М-Стандарт» земельної ділянки площею 0, 4770 га по вул. Курортна 57-г  для обслуговування адміністративно-виробничої бази. Це ТОВ займається у Ворзелі виробництвом та фасуванням харчових спецій.

З продажем цієї землі до бюджету Ворзеля надійде близько 2 млн грн.

Сесія розглянула ще кілька питань.

Данута КОСТУРА

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code