Де навчитися вірити і любити

Данута КОСТУРА

До ворзельської школи завітали семінаристи та викладачі римо-католицької Вищої духовної семінарії, яка діє у Ворзелі вже другий десяток років.

Шести – семи – восьмикласники уважно слухали. Розмова велася на рівних – дохідливо і щиро.

Що криється за висловом «Бог є любов», «Що таке гріх» – ось такі поняття і старалися пояснити школярам гості. Наприклад, що любов – це коли ти , зокрема, даєш свободу тому, кого любиш, гріх – подібний до торта з отруйною речовиною тощо. І підкріплювали сказане гарними піснями на релігійну тематику і пантомімою.

Молоде подружжя Магдалена та Анджей закінчили богословський факультет Шльонського університету у Катовіце, і вже впродовж декількох років поспіль приїжджають в Україну. Викладають богослов’я не тільки у семінарії, але й в Інституті релігійних наук св.Фоми Аквінського. Розмовляють гарною українською мовою, просто і невимушено.

На запитання, що їм більше всього подобається в Україні , відповіли : « Люди. Відкритість людей ».

Ірина Мальцева, заступник директора по виховній роботі, говорить, що у школі викладає етику православний священник, який має ще й педагогічну освіту. А батьки 3 класу захотіли щоб він викладав їх дітям і християнську етику. У школі діти слухають і сімнадцятигодинний курс лекцій з проекцією на моральні цінності «Майбутнє починається сьогодні», які читають на виховних годинах класні керівники.

Так що розмова – концерт, який провели семінаристи і викладачі була ще одним штрихом у формуванні в наших дітей та внуків правильного, здорового погляду на життя.

Наостанок пан Анджей сказав, що оскільки християнські цінності одні і ті ж у всіх конфесіях, то саме ці цінності і треба шукати у православних чи протестантський спільнотах, до яких, в основному, належать українські діти: « Тому йдіть туди. Щоб навчитися вірити і любити».

Данута КОСТУРА

no images were found

Popularity: 8% [?]

1 коментар до "Де навчитися вірити і любити"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code