ЧОРНОБИЛЬ ОЧИМА ЮРІЯ КОСІНА: «КОГДА НЕ ЯСЕН ГРЕХ»

Юлія Бережко-Камінська
21 квітня 2011 р. до 25-х роковин Чорнобильської аварії в київському Культурно-просвітницькому центрі О.Прогнімака ALEX ART HOUSE відкрилася фотовиставка одного із найвідоміших фотомайстрів України, ірпінця Юрія Косіна «Когда неясен грех».
Перед відвідувачами експозиції постали болючі картини наслідків страшної техногенної катастрофи за чверть століття потому, пропущені через світосприйняття митця. Конфлікт людини і природи, культури і цивілізації лейтмотивом проходить через усі представлені роботи Юрія Косіна. Не спроста у центрі –  один зі знімків, від осмислення якого стає моторошно: на засипаній осіннім листям траві – голова ляльки із густо заліпленими мохом очима.
«Природа своєю силою закрила ляльці очі на оцю страшну подію, – наголошує фотохудожник. – Я б хотів, аби мої роботи сприймалися саме з тієї точки зору, що те природне, яке ми маємо, – сильніше багатьох речей і культура теж має бути сильною».

Роботи, представлені Юрієм Косіним в Культурно-просвітницькому центрі, передають особливе відчуття реальності, яка виникає в чорнобильській зоні. Більшість знімків, зроблених минулої осені, постають у насичено-синьому кольорі, ніби наповнені сяйвом повного місяця, що особливо яскраво створює атмосферу самотності, відчуженості, спустошеності. Кожен предмет має під собою глибоке дно минулого. Нині ж – усі вони живуть своїм життям, незалежним від людей. Природа, потужно витісняючи усе, пов’язане із людським господарюванням, ніби загоює нанесені їй рани, розростаючись чагарниками посеред будівель, на її дахах і площах.

Попередні фотовиставки Юрія Косіна, присвячені Чорнобильській трагедії, уже побували більше ніж у десятку країн, експонувавшись у кращих виставкових залах та викликаючи жвавий інтерес. На жаль, у рідному Ірпені питання про можливість експонування робіт Юрія Косіна ставиться уже не вперше, проте й досі не знаходить вирішення. «Вивішувати полотна однією купою і на прищепках – це значить не поважати ані себе, ані людей, ані мистецтво, – ділиться роздумами фотохудожник. – На жаль, просторого, світлого, спеціально пристосованого для цього виставкового залу у нашому місті, де б могли презентувати свої роботи й інші митці, і досі немає».

Тож поки що ірпінці оглянути виставку земляка, чиї роботи знаходяться в багатьох музеях і колекціях по всьому світу, їздять до Києва (з приємністю зазначу, що представників культурно-мистецької еліти нашого краю на відкритті було дуже багато).

Відвідати виставку видатного фотохудожника в Києві можете і ви протягом наступних двох тижнів (до 10 травня) за адресою: вул. Хорива, 25, (М.Контрактова площа) в Alex Art House, ІІ поверх (будні: з 12.00-19.00, у вихідні – з 12.00 до 17.00).

no images were found

Popularity: 4% [?]

1 коментар до "ЧОРНОБИЛЬ ОЧИМА ЮРІЯ КОСІНА: «КОГДА НЕ ЯСЕН ГРЕХ»"

  1. Нагадую: про діяльність Юрія Косіна можна дізнатися з його персонального сайту. А ще – завітавши до нього. На новорічному мистецькому вогнику в бібліотеці він всіх запрошував: “Давайте встречаться”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code