25-ті роковини Чорнобильської аварії. Мітинг – реквієм у Ворзелі.

Данута Костура

Чорнобильська «Спілка ліквідаторів» селища Ворзель нараховує 51 чоловік. До пам’ятного знаку на мітинг-реквієм, який організувала ворзельська влада у день 25-х роковин  Чорнобильської трагедії прийшли не всі. Одні хворіють, інші ображені, що влада не прислухалася до їх вимог. А якщо і прийшли, то стояли на відстані. Виявилося, що було проігнороване бажання багатьох з них, щоб панахиду відправляв священник, який це робив впродовж останніх 4-х років. Чомусь думка запросити одразу двох священників не прийшла у владні голови.

Після панахиди  голова селища вручив ліквідаторам місцеві пам’ятні медалі, школярі прочитали вірші, місцевий фольклорний ансамбль виконав пісні. Згадали поіменно тих 10 ліквідаторів, які відійшли в інші світи.

Голова ворзельської «Спілки ліквідаторів» Анатолій Саватун залишився  задоволеним – мітинг-пам’ять пройшов без потрясінь. Залишився хіба осад від того, що не отримали ліквідатори разом із медалями бодай невеликої, але грошової винагороди.

У багатьох з них  одні розмови – компенсації. З тих великих пільг, які видавали на-гора  депутати- популісти,   вони надійно отримують хіба-що  свої 120 грн на рік, безплатний проїзд та 50 процентів оплати за комунальні послуги. За інші пільги подають у суд, пишуть листи у найвищі інстанції, поповнюючи ряди тих 95 відсотків, які так і не зуміли їх відстояти . У місцевому осередку є біля 20 ліквідаторів, які були у Чорнобилі з перших днів.

У 1991 році посвідчення ліквідаторів отримало 198 тис. чоловік. Через 10 років їх уже було 200 тис. На сьогодні цифра сягнула 255 862 особи (це при тому, що третини справжніх ліквідаторів уже не має на цьому світі).  Вважають, що псевдоліквідаторів є близько 100 тис. осіб. Найбільше ( біля 90 відсотків) є серед держслужбовців.

До чорнобильських пільг присмокталися різноманітні чорнобильські союзи, чорнобильські громадські організації  – любителі вирішувати свої приватні і політичні справи за рахунок держави. От у минулому році ( за даними інтернет – видань) подібні контори одержали від Міністерств соціальної політики і надзвичайних ситуацій 2, 5 млн грн. А справжні ліквідатори тим часом випрошують у держави копійки. На ліки у тому числі.

Згадується розмова з головним лікарем санаторію «Ворзель». Більшість чорнобильців, які приїжджають по путівках у санаторій   мають цілий «букет» захворювань. Приїжджають у поганому стані і отримують лікування, як у стаціонарі. І тут є теж момент. Для багатьох з них вдома ліками служить пляшка горілки. А тим, хто відноситься до свого здоров’я цивілізовано, не вистарчає коштів на повноцінне лікування. Бо їх, зокрема, забрали псевдоліквідатори  і всякі псевдочорнобильські контори.

На 1 січня 2011 року статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи мають 2 210 605 людей.

Чорнобиль – це біль для тих, хто втратив рідних, це образа тих, хто втратив там здоров’я, але не відчув належної уваги з боку держави. І це величезна «дійна корова» для людей без совісті і честі.

Данута Костура

no images were found

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code