Ніна Костенко
22 вересня жителі Бучі побували на Тернопільщині, де знаходяться величні православні святині: Свято – Почаївська Лавра, Успенський собор, джерело святої Анни та інші. Більше півсотні людей мали можливість разом помолитись, поклонитись монастирським святиням, набрати цілющої води з джерела Преподобної Анни, що поблизу Кременця. Поїздка стала подарунком, який збагатив бучанських жителів духовно, згуртував, залишив по собі незабутні враження завдяки Ярославу Москаленку, першому заступнику голови облдержадміністрації, та Олександру Таможньому, депутату бучанської міськради.
Для православних мирян Почаїв – це місто, що пов’язане з прощею до святих місць, котрі дарують зцілення від багатьох тілесних хвороб. Це, в першу чергу, слід стопи Матері Божої, її чудотворна ікона, мощі преподобного Іова, Амфілохія. Саме сюди їдуть звідусіль тисячі людей. Дорога з Бучі до Почаєва – неблизька, але бучанці збираються у далеку дорогу з великою охотою. Від запрошення до поїздки в Почаїв відмовляються рідко, хоч, звісно, нині дорога – недешеве задоволення і не всім бучанцям, особливо, пенсіонерам, така подорож – по кишені. Бажаючих поїхати завжди багато (а охочих виявилося навіть більше, ніж наявних місць!).
Збираємося біля совбезу. Виїжджаємо о 10 годині вечора, а о п’ятій ранку – вже на місці. Прямуємо до монастиря. Надворі темно, хоч вже народжується світанок. Місяць, опершись об купол дзвіниці, ліниво споглядає згори на сонне місто, але на території самої лаври вже вирує активне життя.
Підходимо ближче до монастиря. Перед нами поступово, виринаючи з світанкого туману, постає одна з найшанованіших святинь, яку щорічно відвідують тисячі прочан – Свято-Успенська Почаївська лавра! Варто зазначити, що Почаїв – найбільша православна святиня Волині і друга в Україні, після Києво – Печерської лаври. Це величний архiтектурний ансамбль, що складається з 16 церков, резиденцiї архиєпископа, дзвiницi, келiй. Кілька кроків по святій землі – і тебе охоплює дивовижне відчуття величності мальовничого ландшафту, скелястого схилу Божої гори та краси церковних дзвіниць, гармонії самим з собою та єдності з Богом.
Нашу групу паломників квапить екскурсовод, просить бути організованими, щоб встигнути побувати скрізь: прикластися до стопи Божої Матері, Почаївської ікони Божої матері, мощей святого Іова та Амфілохія. Та особливі враження залишилися від паломництва до вузенької печери Преподобного Іова Почаєвського, відвідин чоловічого монастиря, від занурення в цілющу купель джерела Праведної Анни неподалік Почаєва.
Додому повернулися пізно, увечері. Стомлені, але щасливі, з придбаними для рідних іконами з Почаєва, просфорами та святою водою з джерела святої преподобної Анни.
Хочемо щиро подякувати Ярославу Москаленку і Олександру Таможньому, які організували цю поїздку для нас, жителів Бучі, розуміючи, що православні духовні святині – це та основа, на якій міцно стоїть людина під час будь-яких життєвих негараздів.
|
Popularity: -0% [?]