Бард Олександр Редич

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ

25 квітня в Ірпінському історико-краєзнавчий музей відбувся авторський вечір барда Олександра Редича. Олександр Володимирович народився у вчительській сім,ї. Батько, який любив музику і сам грав на баяні, подбав, щоб і син теж грав. Олександр згадує, що до сьомого класу від такого батькового бажання був не в захваті. Але вже в дев,ятому класі грав у духовому оркестрі рідного села Маркуші на Житомирщині. А коли навчався у Київському політехнічному інституті, то на літні канікули влаштувався баяністом у піонертабір біля моря.

Олександр Редич продовжував грати і коли працював у науково-дослідному інституті. На 1-му Київському фестивалі антивоєнної пісні у 1983-у році група «Кияни» за участю Редича стала лауреатом.

Звичайно, спочатку молодих музикантів прослуховувала спеціальна комісія. Одного разу Редича несподівано запитали: «Ви на якому курсі консерваторії навчаєтеся?» Олександр посоромався зізнатися, що взагалі не має музичної освіти і відповів: «На третьому». Комісію така відповідь задовольнила.

А якось Олександра Редича звинуватили у виконанні антирадянської пісні. Довелося пояснювати, що «антирадянський» текст написав Шекспір, який помер років за чотириста до радянської влади, а російською англійський вірш переклав радянський поет Маршак.

Нині Олександр Редич – доцент кафедри інтелектуальних управляючих систем Національного університету ДПС України і керівник Ірпінського клубу бардівської пісні «Ключ». Бард Редич планує написати пісню на слова українського перекладу творів Шекспіра. Тим більше, що в Ірпені жив Дмитро Паламарчук, який переклав українською мовою всі сонети Шекспіра і отримав відзнаку англійської королеви.

Олександр Редич розпочав вечір у музеї піснею, присвяченою героям, які загинули в зоні АТО, захищаючи Україну, і жертвам Чорнобильської катастрофи.

Олександр Володимирович пише пісні на власні слова – «Ірпінський блюз», «Осінь». Але більше віддає перевагу іншим авторам. Він створив низку пісень на слова ірпінських поетів – Ніли Висоцької, Мар,яна Рачицького (Сергія Бабайкіна) і Юлії Бережко-Камінської. На Міжнародному фестивалі авторської пісні «Мі-сі-соль» у Житомирі О.Редич посів перше місце в номінації «Автор музики» за пісню «Сумую за вами» на слова Рачицького. У творчому доробку Олександра Редича також пісні на слова російських поетів Бориса Пастернака, Івана Жданова, російськомовної поетеси із Білої Церкви Наталі Вареник та інших.

При виконанні деяких пісень Олександру Редичу акомпанував на піаніно Юрій Блінников.

Загальне сприйняття присутніми авторського вечора барда Олександра Редича висловив письменник і журналіст Володимир Коскін: «Таке враження ніби йдеш лісом, насиченим свіжістю і киснем».

Анатолій Зборовський.

no images were found

Popularity: 3% [?]

1 коментар до "Бард Олександр Редич"

  1. Слышала Александра несколько раз в Киеве. Удивительное сочетание лирики, блюза и бардовского жанра …. Всегда слушаю с удоволдьствием.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code