Звіт ворзельського селищного голови Лариси Федорук за 2018 рік

   Лариса ФЕДОРУК

Минув ще один рік нашої спільної діяльності. Відповідно до чинного законодавства сьогодні разом з вами хотіла б проаналізувати, що вдалося зробити протягом 2018 року, над вирішенням яких проблем необхідно працювати надалі, які корективи варто вносити.

Звітуючи про роботу за вказаний період, хочу подякувати всім, хто разом з селищною владою сумлінно працював над вирішенням поставлених завдань – це депутати, члени виконкому , працівники виконавчого комітету ради, колектив комунального підприємства, колективи установ, організацій селища,представники громадськості, всі ті, хто прикладав свої зусилля для того, щоб  селище  ставало кращим.

Щиро вдячна усім, хто був поруч, хто працював на користь громади – це завдяки вам ми маємо певні успіхи й досягнення. Запрошую до співпраці тих, хто ще не долучився до спільної роботи у розвитку селища.

Минулий рік був плідним на нові проекти та позитивні зміни у нашому селищі.

Найбільшим досягненням для громади селища стало проведення за кошти селищного бюджету капітального ремонту з енергозбереження загальноосвітньої школи № 5 та облаштування двору школи, де учні мають можливість проводити урочисті заходи та своє дозвілля.

У минулому році проведено капітальний ремонт приміщень дошкільних закладів харчоблоку у ДНЗ № 11 «Берізка» та актової зали у ДНЗ № 9 «Ластівка». Закуплено елементи ігрового обладнання на дитячі майданчики.

Проведено ремонт дорожнього покриття та тротуарів по вул. Яблунська, Шевченка, Стражеска, Березова.

Проведено реконструкцію водопровідних мереж по вул.1-го Травня (на відрізку від вул.Стражеска до вул.Б.Хмельницького), та по вул.Курортній (від вул.Польова до вул.Ватутіна).

Відкриття мережі магазину «Фора» стало також знаковою подією для нашого селища, тому що це і об єкт інфраструктури, і нові робочі місця, і податки та зручність для мешканців.

40 учасників АТО першої хвилі мобілізації оформили право власності на земельні ділянки.

Ворзельська територіальна громада продовжила роботу щодо впровадження реформи з децентралізації – ми пройшли процедуру приєднання до міста обласного значення Буча, провівши обговорення по 10-ти локаціях.

Важливим також для громади селища стало прийняття рішення Ворзельської селищної  ради від 05.10.2018 р. № 557-44-VІІ «Про введення заборони на зміну цільового призначення земель рекреаційного та оздоровчого призначення на території селища Ворзель Київської області».

З метою розробки Стратегії розвитку селища отримали висновок Інституту курортології, який ляже в основу розробки генерального планування селища.

Всім здобуткам минулого року ми маємо завдячувати, перш за все платникам податків до місцевого бюджету, ініціативним підприємцям, активним громадянам, яким не байдужа доля селища .

У 2018 році залучені кошти були направлені на реконструкцію та ремонт інфраструктури територіальної громади, благоустрій селища, на забезпечення належного функціонування комунального підприємства, селищної ради.

Бюджет селища

 Бюджет селища Ворзель у 2018 році по доходах загального та спеціального фондів отримав 28 636,2 тис. грн, що становить 104,6 % до плану.

по загальному фонду – 22 202,8 тис.грн.

по спеціальному – 2 206,8 тис.грн

  Основними джерелами наповнення загального фонду бюджету  селища є:

акцизні податки: з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) (пальне) – 2 986,2 тис.грн.;   з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції)  (пальне) – 725,9 тис.грн.; з реалізації субєктами господарювання роздрібної торгівлі  підакцизних товарів – 904,7 тис.грн.;

єдиний податок: з фізичних осіб – 8 563,7 тис.грн.; з юридичних осіб – 289,1 тис.грн.;

орендна плата з юридичних осіб – 4 012,7  тис.грн.;

податок на нерухоме майно,відмінне від земельної ділянки,сплачений фізичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості- 148,8 тис.грн.;

податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості- 436,5 тис. грн.;

податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,сплачений юридичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості – 1 279,1 тис.грн.

Найбільші платники податків і зборів селища Ворзель:

ТОВ «Сільпо-ФУД»

ТОВ «Укрпромфінанс-безпека ЛТД»

ТОВ « Б С»

ПП «Український водний сервіс»

ТОВ « Віста»

ТОВ « Спецтранссервіс»

ТОВ «Фора»

ТОВ «Арсів»

ТОВ «Камалія ЛТД»

ТОВ «М – стандарт»»

ФОП Тагайчинов В.І.

ФОП Єременко С.М.

ФОП Тагайчинов А.В.

ФОП Шуст Л.В.

ФОП Ковальчук А.В.

ФОП Тагайчинова О.Г.

ФОП Чемерис О.М.

ФОП Чуєнко А.М.

ФОП Риженко М.О.

ФОП Давидов Ю.В.

Найбільші платники оздоровчих закладів

Київськи міський будинок дитини ім.Городецького

Дитячий спеціалізований санаторій « Орлятко»

Санаторій «Ворзель» СБУ

Основні   джерела   наповнення спеціального фонду бюджету  селища:

Надходження коштів пайової участі у розвиток інфраструктури селища – 1 602,1 тис.грн; продаж земельних ділянок не сільськогосподарського призначення – 2 094,7 тис. грн.; цільові фонди, утворені органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади  –  73,2 тис.грн

Видаткова частина бюджету cелища Ворзель  за 2018 рік складає 35 654,7 тис.грн ( видатки загального фонду – 11 362,7 тис.грн., спеціального фонду – 24 292,0 тис.грн).

 Ремонт доріг13 001,5 тис.грн ( поточний 1 598,7 тис.грн.; капітальний – 7401,4 тис.грн.; реконструкція тротуарів та доріг на суму 4 001,4 тис.грн)

Благоустрій (прибирання узбіччя доріг, парків, викошування газонів, вивезення сміття, очистка доріг від снігу, тощо)– 2 946,8 тис.грн.

Капітальні ремонти: школи №5. Курортна, 37 – 5 813,6 тис.грн,  шкільного майданчика для урочистих подій – 1 450,5 тис.грн.;

харчоблоку у ДНЗ №11 Берізка та музичної зали, групового приміщення  у ДНЗ №9  – 440,5 тис.грн.

мереж вуличного освітлення:  по вул.Ворзельська  – 775,4 тис.грн; вул.Яблунська та вул.Пшенична -719,8 тис.грн.

Реконструкція водопровідних мереж по вул.1-го Травня (на відрізку від вул.Стражеска до вул.Б.Хмельницького), та по вул.Курортній (від вул.Польова до вул.Ватутіна) – 943,2 тис.грн.

  Придбано: для потреб комунального підприємства Ворзельське  УЖКГ сміттєзбиральний автомобіль вартістю 1 347,0 тис.грн; елементи ігрового обладнання в ДНЗ №9 Ластівка та № 11 Берізка – 89,3 тис.грн.;

 Урочисті заходи – 306,2 тис.грн.

Демографічна ситуація

 Демографічна ситуація, що склалась у селищі, характеризується сталою кількістю населення впродовж останніх років. На фоні загальнодержавного зменшення кількості жителів, у Ворзелі спостерігається щорічний приріст, у першу чергу завдяки вигідному розташуванню селища щодо Києва.

У 2018 р. у Ворзелі  за даними статистики  зареєстровано 6424  особи (за даними поліклініки- 8894).

 Протягом 2018 року було проведено реєстрацію 137 актів цивільного стану, а саме: народження – 38, смерть – 86, шлюб – 13.

Діяльність депутатського корпусу Ворзельської селищної ради

Ворзельська селищна рада VІІ скликання працює у складі 22 депутатів.

У 2018 році проведено 14 пленарних засідань селищної ради, на яких прийнято 161 рішення, підготовлено 89 депутатських звернень.

 

Діяльність виконавчого комітету  Ворзельської селищної ради

Засідання виконавчого комітету проводиться, як правило, у  другий вівторок  місяця. У 2018 році виконавчим комітетом було прийнято 179 рішень, розглянуто 1023 звернення ( земельні -310; архітектурні питання – 75 ; житлові – 25; комунальне господарство – 150; соціальний захист – 60, від депутатів -93, народних депутатів -4, тощо) .

Селищним головою було видано 62 розпорядження з основної діяльності.

Протягом звітного періоду головним спеціалістом (юристом) було розглянуто 487 звернень від громадян, підприємств, установ та організацій. У судових інстанціях України розглядалися судові справи, в яких Ворзельська селищна рада та її виконавчий комітет були  позивачем, відповідачем та третьою особою.

Велика кількість справ була повязана з ТОВ «Добробуд+» щодо оренди землі площею 3 га по вул.Кленова, 11-б

Загалом, головним спеціалістом (юристом) виконавчого комітету Ворзельської селищної ради прийнято участь в понад 60 судових засіданнях, які відбувалися у м. Ірпені та м. Києві.

  Мешканці селища мають можливість здати документи на оформлення субсидії у спеціаліста виконавчого комітету селищної ради. Так протягом 2018 року 1860 сімей ( 2017 р.- 1647 ) отримали субсидію   на відшкодування оплати житлово – комунальних послуг на загальну суму 7 199 479, 79 грн. (2017р.- 10млн. 009,8 тис. грн; у 2016 році  743 сім’ї на загальну суму 7млн. 315 174).

За даними військово-облікового столу виконавчого комітету у 2018 році на обліку перебуває – 975 осіб (2017р.- 877).

Земельні питання

Спеціалістом – землевпорядником селищної ради за 2018  рік  розглянуто та опрацьовано 422 заяви та звернення, які надійшли  до селищної ради. З них 286 від громадян, 120 від юридичних осіб та 16 запитів на отримання публічної інформації.

Підготовлено та винесено на розгляд сесії селищної ради 77 проектів  рішень.

Проводилась робота щодо оформлення проектів землеустрою учасникам АТО.

 Обєднання територіальних громад

Територіальна громада селища Ворзель пройшла всі етапи, які стосувались добровільного об’єднання з містом Буча. Після того, як були внесені зміни у Закон щодо приєднання до міст обласного значення (без виборів),  на 10 локаціях Ворзеля були проведені обговорення. Мешканці висловили бажання приєднатись до Бучанської міської об’єднаної територіальної громади. Після цього був позитивний висновок Київської обласної державної адміністрації, затверджений 13 лютого 2019 року.

Рішення направлені Кабінету Міністрів, який має внести селище Ворзель у перспективний  план формування територіальних громад Київської області.

Освіта

У селищі функціонують дві школи, одна загальноосвітня школа І ступеня №11 та одна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5,в яких станом на 01 січня 2018  року навчалось  631 учень (мин.рік-583) З них у школі №5 – 560 учнів, у школі № 11 – 71 учень.

Приміщення шкіл потребують ремонту та реконструкції, а також оновлення матеріально- технічної бази.

У селищі функціонують два дошкільні навчальні заклади  – ДНЗ № 9 «Ластівка» та ДНЗ № 11 «Берізка», в яких, за станом на 01 січня 2018 року виховується 285 дітей.

Всі   заклади освіти  селища  знаходяться на обслуговуванні управління освіти Ірпінської міської ради .

У селищі  функціонують приватна  школа-садок «Перша дитяча Академія»  та приватні клуби розвитку дітей.

Одним з головних питань залишається потреба у новому дошкільному закладі. Всі діючі дошкільні заклади функціонують у старих приміщеннях, які потребують капітального ремонту або реконструкції.

Усі заклади освіти забезпечуються питною водою в рамках співпраці з ПП «Український водний сервіс».

  Медицина

Ворзельська амбулаторія знаходиться на балансі відділу охорони здоров’я Ірпінської міської ради.

Медичне обслуговування населення селища Ворзель здійснює штат кваліфікованих лікарів, а саме: завідувач, сімейний лікар – 4. Крім того, прийом здійснюють   лікар – невролог,  лікар – хірург та лікар УЗД, які перебувають у штаті Ірпінської міської поліклініки. Також веде прийом лікар – стоматолог складі КНП «Ірпінської стоматології»; 0,5 ставки акушер-гінеколога, медичних  сестер- 6, лаборант клінічної лабораторії -1 , акушерка-1; 10 осіб обслуговуючого персоналу.

Розрахункова потужність поліклініки  106 відвідувань у зміну, а фактична 120-125 відвідувань у зміну.

На сьогоднішній день Ворзельська амбулаторія, як і всі медичні заклади України, переходить на принцип роботи за деклараціями.  Станом  на кінець року введено близько 58% декларацій.

На території селища розташований Ірпінський пологовий будинок; Київська обласна психоневрологічна лікарня № 2; клініка «Медекспрес».

Соціальний захист населення

За 2018 рік було  призначено матеріальну допомогу  54 жителям селища на суму 41 тис.100 грн.

До Дня селища 4  багатодітним сім’ям  надано подарунки –побутову техніку.

До дня св. Миколая дітям пільгових категорій закуплено 189 солодких подарунків.

До Новорічних свят було закуплено 611 новорічних подарунків для вихованців дошкільних закладів та учнів 1-4 класів шкіл селища.

У літній період деякі діти мали можливість безкоштовно  оздоровитись  у літньому  таборі « Відкрита Біблія».

Грошову винагороду отримали 11 учасників бойових, 16 учасників ансамблю «Перевесло», 4 ветерана війни до Дня перемоги над нацизмом, 30 працівників Ворзельської амбулаторії, 12 жителів селища Ворзель з нагоди Дня незалежності України, 20 – з нагоди  Дня Ворзеля, 50 ліквідаторів ЧАЕС; учасників АТО-57.

Культура. Спорт

Культурні заклади селища представлена двома закладами –  Центр культури «Уваровський дім» та Ворзельська   бібліотека ім. Дмитра Бедзика. Обидва заклади знаходяться на балансі та обслуговуванні відділу культури та релігій Ірпінської міської ради.

Центром культури проведено 166 культурно-масових заходів, на яких побували 6975 осіб.

При ЦК «Уваровський дім» працює музей, який розміщує свої експозиції у 6-ти музейних залах.

Ворзельською бібліотекою проведено   28 масових заходів. Працюють два клуби:  «Книголюб» і «Творче дозвілля у Ворзелі», в рамках якого проводились різноманітні виставки, майстер-класи.

У 2018 році  продовжено інтерактивний проект «Вільна книга».У приміщенні бібліотеки виділено  стелаж, де охочі залишають особисті книги й беруть  почитати видання, залишені іншими читачами.

 Бібліотека селища активно інформує  читачів через  власну сторінку у Facebook .

Футбольна команда «Зірка» брала участь турнірі Бучанської об’єднаної громади.

        Благоустрій та розвиток інфраструктури

Говорячи про благоустрій, не можна обійти проблему  безпритульних, бродячих собак. Подібна проблема існує без винятку у кожному населеному пункті  України. Існуючий у Бородянці притулок не вирішує проблеми в цілому, тому основний акцент зроблено на стерилізації бездомних тварин. Селищна рада співпрацює з ГО «Зоозахист», яка зареєстрована у селищі Ворзель по вул.Європейська, 28-б. За результатами  спільної роботи відловлено та  стерилізовано 32 бездомні тварини.

Протягом року прибиралось сміття, проводився  покіс трави та чагарників, вивіз сміття з кладовищ, благоустрій пам’ятників та пам’ятних знаків, ремонт огородження, спилювання аварійних і сухостійних дерев. Проводилась ліквідація стихійних сміттєзвалищ.

У зимовий період проводилась розчистка від снігу та посипка піщано – соляною сумішшю доріг селища.

Проведено ремонт дорожнього покриття та тротуарів по вул. Яблунська, Шевченка, Стражеска, Березова, реконструкцію водопровідних мереж по вул Курортній (від вул Польова до Ватутіна). Встановлено  нові дорожні знаки, обмежувачі швидкості, дорожня розмітка. Облаштовувано зупинки громадського транспорту (вулиці Котляревського, Чкалова, Яблунська, Ворзельська).

Вуличне освітлення. Впровадження політики енергозбереження

 За останні роки проведенно відновлення мереж вуличного освітлення майже на всіх вулицях селища.  У 2018 р. проведено ремонт по вул. Ворзельська, Яблунська, Пшенична, Березова, Котляревського.

З метою енергозбереження в селищі почали замінювати натрієві лампи на енергозберігаючі LED-ліхтарі на вулицях. Кожен такий ліхтар здатен економити до 100 Вт.

Комунальне господарство

 На даний час основним видом діяльності КП «ВУЖКГ» є вивезення твердих побутових відходів від населення та юридичних установ.

За 2018 рік було укладено 1503 договори з населенням та 74 з установами, магазинами та підприємствами. Вивезено 3568,80 м3 ТПВ. Ліквідовано одне стихійне сміттєзвалище.

Також виконується прибирання зупинок громадського транспорту та місць загального користування, видалення та кронування  аварійних, сухостійних та фаутних дерев, чистка від чагарників узбіч вулиць селища.

Прокладено водогін по вулиці Стражеска від 1 Травня до вулиці Затишна.

Демонтована та вивезена напівзруйнована та захаращена будівля туалету біля залізничного вокзалу.

Усунено прорив водогону та відновлене водопостачання спального корпусу санаторію «Зірка».

Відповідно до актів дорожньої автоінспекції встановлено дорожні знаки по вулицях селища.

У зимовий період підприємство забезпечує  своєчасне прибирання тротуарів та проїжджої частини вулиць від снігу.

Містобудівна діяльність

Інструментом регулювання планування території на місцевому рівні є містобудівна документація.

З цією метою у 2017 році прийнято рішення про  розроблення генерального плану території селища Ворзель.

Враховуючи природні особливості селища, Ворзельська селищна рада прийняла рішення про можливий розвиток селища як курорту місцевого значення (рішення селищної ради від  21.08.2015 р №812-45-VІ «Про оголошення природної території селища Ворзель Київської області курортом місцевого значення та деякі питання охорони та збереження рекреаційної зони смт. Ворзель Київської області».

Київська обласна рада підтримала рішення селищної ради, прийнявши  рішення від 08.10.2015 р. № 1023-53-VІ «Про погодження питання щодо оголошення природної території селища Ворзель Київської області курортом місцевого значення та про деякі питання охорони та збереження рекреаційної зони смт. Ворзель Київської області» .

Поряд із цим, селище Ворзель до цього часу не має затвердженого головного містобудівного документа – генерального плану селища Ворзель, розроблення якого було ускладнене відсутністю єдиного бачення громади щодо розвитку населеного пункту.

З метою  вироблення Стратегії розвитку селища було створено робочу групу з розробки вказаного документа, до складу якої залучено спеціалістів, керівників установ, представників громадських організацій.

Ворзельська селищна рада своїм рішенням від 23.11.2017 р. № 393-31- VII «Про організацію роботи з розроблення містобудівної документації – Генеральний план селища Ворзель» розпочала розроблення генерального плану селища Ворзель, а також звернулась до Державної установи «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров’я України» для проведення науково-дослідної роботи з дослідження природно – лікувальних ресурсів селища Ворзель. На сьогодні проведено науково-дослідну роботу та надано висновок.

Матеріали даного дослідження передані інституту розробнику містобудівної документації- Державному підприємству «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М.Білоконя для врахування при розробці генерального плану селища.

ДП «ДІПРОМІСТО», опрацювавши надані  матеріали, надало  технічний звіт з трьома  можливими варіантами розвитку селища Ворзель, зокрема:

перший варіант – вся територія селища розглядається курортом.

другий варіант – частина Ворзеля розглядається як курортна територія .

третій варіант – на всій території селища пропонується рекреаційне та оздоровче спрямування за рахунок існуючих закладів та природно-заповідного фонду. У Генплані будуть зафіксовані всі рекреаційні об’єкти (незалежно від того чи діють вони на сьогодні чи у запустінні) без зміни їх цільового призначення. Відповідне рішення прийнято селищною радою 05.10.2018 р. № 557-44-VІІ «Про введення заборони на зміну цільового призначення земель рекреаційного та оздоровчого призначення на території селища Ворзель Київської області».

На засіданні Робочої групи з розробки Стратегії розвитку селища Ворзель   15 березня 2019р. розробниками містобудівної документації було презентовано  можливі варіанти розвитку селища.

З метою всебічного вивчення даного питання, зняття певної соціальної напруги, вироблення спільних дій щодо належної підготовки містобудівної документації, селищна рада звернулись до Мінрегіонбуду, Київської обласної ради  та Київської обласної державної адміністрації з пропозицією щодо ініціювання на їхньому рівні проведення спільної наради з представниками розробника містобудівної документації селища Ворзель – Державним підприємством «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М.Білоконя, з членами Робочої групи з розробки Стратегії розвитку селища Ворзель та іншими заінтересованими особами про розгляд варіантів розвитку селища Ворзель Київської області.

Ворзельською селищною радою було розроблено детальний план території житлового мікрорайону в межах вулиць Ворзельська, Збанацького, Лесі Українки та Бучанської, орієнтовною площею 3,0 га.

 

Стратегічні завдання на 2019 рік:

  • розробка стратегії розвитку населеного пункту;
  • завершення процесу об’єднання громади;
  • розробка та затвердження містобудівної документації;
  •   розробка  проекту добудови Ірпінської загальноосвітньої школи I-III  ступенів №5;
  • реконструкція та будівництво водогонів, каналізування;
  • впровадження енергоефективних заходів ;
  • ремонт доріг, тротуарів;
  • співпраця з   правоохоронними      органами       щодо    протидії злочинності;
  • екологія та утилізація сміття;
  • благоустрій та озеленення території селища;
  • робота над інвестиційною  привабливостю населеного пункту.

 

Ми всі добре знаємо і розуміємо, що питань, які потребують вирішення  у селищі  вистачає. Вирішення їх буде залежати перш за все від надходжень коштів в селищний бюджет, від згуртуваності та зацікавленості  всіх у вирішенні цих питань.

Вірю, що й надалі ми будемо усією громадою працювати, допомагати один одному для загального добра, миру і злагоди. Попереду ще один рік напруженої роботи. І від того, як ми впораємося з нею, залежатиме наше майбутнє. Успіхів усім нам у розв’язанні та вирішенні запланованих завдань.

Сподіваюсь на  подальшу  співпрацю  та взаєморозуміння  з кожним жителем, на активність  і свідомість громади.

скорочено підготовила Данута Костура

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code