Звернення громадськості Ворзеля до прокурора Ірпеня. Відповідь прокурора на звернення

Газета “Громадянське суспільство” №7 (96) листопад2013;   № 9 ( 98) грудень 2013

Шановний пане прокуроре!

Оскільки про Вашу зустріч з мешканцями Ворзеля ми дізнались в ніч з другого на третє листопада через комп’ютерну мережу, то, терміново зібравшись, прийняли рішення у письмовому вигляді окреслити ряд питань, які турбують ворзелян і, зокрема, громадську організацію «Громадська рада управління курортно-туристичною індустрією Ворзеля» (ГРУКТІВ), Спілку ліквідаторів ЧАЕС, членів Української народної ради:

1. 30.06.2011р. Ворзельською селищною радою було укладено договір на розробку Генерального плану та зонування селища Ворзель з ДПУДНДІПМ «Діпромісто».

Виникає питання: нащо розробляти новий Генплан, коли у 2005 році він уже був виготовлений вказаною установою і обійшовся селищу у 250 000 грн. На той час це була досить велика сума. Цей Генплан не був затверджений, як і інші Генплани Приірпіння (окрім селища Коцюбинське). Але всі зміни, які відбувалися у територіальних межах Ворзеля, контролювалися «Діпромістом». То ж сьогодні було б логічним затвердити цей план із внесеними змінами, зафіксованих вказаною інституцією. Розробка ж нового плану свідчить не лише про розбазарювання коштів, а й про те, що можна попередньо роздати під забудову котеджів та багатоповерхівок усі рекреаційні землі, а у новому Генплані вони вже матимуть статус земель під житлову забудову. Саме так і сталося. На нашу думку, теперішній Генплан треба вважати планом НЕ розбудови Ворзеля як курорту, а як спального району Києва.

2. Вважаємо за потрібне просити Вас надати фахову оцінку діям Венгрика О.П., Загурського О.(юрист ради), Скаржинського В., Білоконь А.(землевпорядник), Ковальчука В. (голова земельної комісії) і П’яних М., (юрист першого класу), які на наші звернення щодо виділення земельних ділянок одностайно посилались на конфіденційність інформації.

Два роки від громади берегли таємницю, порушуючи її права. Тільки наше звернення до депутата Верховної ради України п. Кутового В.Г. допомогло врешті-решт частково дізнатися правду про дерибан землі селища.

3. Справа не стільки в тім, що за одну сесію (в закритому режимі) роздали за кілька хвилин 145 ділянок. Головне — як це робилось! Голосували депутати пакетом (без оголошення прізвищ, адрес земельних ділянок, їх площі). Тепер ці дані розміщені на Коцюбинському сайті. Впадають в очі такі факти:

— надається по дві ділянки на одну родину, скажімо, Чічак Ю. і Чічак М. (діти попа Василя з церкви МП, який дуже підтримував на місцевих виборах Венгрика О. і, навіть, церковний орден йому вручив;

— ціла група співробітників Венгрика О. по КОСКу;

— начальник самого Венгрика О. Ременнік, який оформив землю на свого батька Ісака Абрамовича;

— Корецька Л.І. працює в Київській держадміністрації;

— Саранюк М.І. — чоловік Голови Ірпінського суду, а також Марущак Я.Є. – син Голови від першого шлюбу;

— Соколов В.Б., здається, батько колишньої заступниці Венгрика О. у селищній раді;

— Скиба Юрій ( в минулій каденції дали його матері як медпрацівнику — за що вона обливала багном тодішнього мера Кухарського С.О., агітуючи за Венгрика). Віддячив Венгрик О. і Щукіну Т. , яка була на виборах головою ТВК. Не без її допомоги, мабуть, п. Кушніренко Т.І. з першого місця по округу перемістилася на третє. І т.д…

Одне незрозуміло, чого це зараз так войовниче налаштований депутат Смолянчук О. проти Венгрика О.? Адже Олег Іванович одержав земельні ділянки не лише на себе і на свою тещу (Ткачук М.), а й підставних (Чередюк Світлана та Чередюк Олександр).

Але ми особливо просимо Вас, пане Мирославе, перевірити інформацію про Хоменко Валентину Макарівну. Справа в тім, що та Валентина Макарівна, яку знали мешканці Ворзеля, померла у листопаді 2009 року. Вона була тещею депутата Вербельчука. Останній одержав землю (багатодітна родина) при минулій каденції. Зараз одержала ділянку його дружина — Вербельчук Леся. То не вже оформили ще й на небіжчицю? Не хочеться у це вірити

.

4. Просимо Вас також звернути увагу на нашу місцину, яка називається Погореловкою. Тут явно простежується відома корупційна схема:

Одержують землю підставні особи, які зразу ж продають її конкретній людині.

З цією інформацією ми звертались до колишнього начальника міліції м.Ірпінь (у серпні 20013р.), але відповіді не одержали. То ж ми передаємо, з вашого дозволу, цю заяву Вам.

5. Візьміть, будь ласка, до уваги і факт порушення владою Закону України «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах» (від 17.03.11р. №3159-6).

Для підтвердження цього факту передаємо Вам лист Міністерства екології та природних ресурсів України.

6. Ще дуже болючою темою для групи ворзелян ( 22 людини), яким виділили землю, яка не входить до земельних запасів Ворзеля, а закріплена за НДГ «Ворзель» — структурної одиниці Київського аграрного університету. Зрозуміло, що людям ці ділянки не оформляють.

Секретар ГРУКТІВ Кондратюк М.І.

Член ГРУКТІВ Афанасьєва Н.С.

Від редакції. Цей лист був вручений особисто прокурору міста

Відповідь

прокурора м. Ірпінь М.В.ПАЦКАНА

на лист жителів Ворзеля

— Мирославе Васильовичу! Не секрет, що Євромайдан виник в першу чергу тому, що люди не довіряють владі на місцях. Свідченням цьому є лист від представників громадських організацій селища Ворзель, що надрукований в газеті «ГС» № 6 за листопад 2013 року. Що показала перевірка прокурати міста Ірпінь з приводу цього?

— У нас є звернення громадян (кримінального провадження поки немає), ми проводили перевірку. По кожному з пунктів, що вказані в даному зверненні, я підготував відповідь.

Перше питання — щодо витрат, пов’язаних з розробкою нового Генерального плану за наявності існуючого. Ми підготували запит до селищної ради і вони надали нам таку відповідь: «Рішенням Ворзельської селищної ради № 175 від 05.10.11 р. «Про затвердження програми коригування Генерального плану забудови селища Ворзель на 2000-2012 роки» Ворзельською селищною радою прийняте рішення про внесення змін до Генерального плану розвитку міста». Тобто, Генплан уже був. Новий план ніхто не замовляв.

Друге питання. Порушення вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації». 09.08.2012 року до Ворзельської селищної ради надіслано звернення від громадської організації «Громадська рада управління курортно-туристичною індустрією Ворзеля» (ГРУКТІВ), на яке було надано відповідь листом за номером 14/08 від 14.08.12 року. Перевіркою вказаних матеріалів встановлено, що запит розглянутий належним чином, на його виконання надано відповідну інформацію, окрім тієї, яка згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» є інформацією з обмеженим доступом.

— А що це за інформація з обмеженим доступом? Прізвище власників земельних ділянок, чи адреси цих ділянок, чи те й інше?

До розмови приєднується ст.прокурор прокуратури м.Ірпінь Т.П.ВОЗНЯКОВСЬКИЙ:

Вищезгаданий Закон говорить нам, що громадяни мають доступ до тієї інформації, яка стосується окремих громадян, якщо ті або надавали дозвіл про надання інформації, або, якщо ця інформація є знеособленою. В даному випадку в запиті вказувалося про надання інформації, яка не була знеособленою, а містила обмежений доступ.

— Тобто, — продовжує М.В.Пацкан, — згадані громадяни не надавали дозволу щодо доступу до цієї інформації. Приміром, якщо ви звернулися до якогось органу…

— Перепрошую, це я зрозуміла. Але земля — власність громади селища. Чому громада не може знати, кому надані земельні ділянки?

— Питання в іншому. Ви маєте право про це знати, але ви не маєте права мати доступ до інформації щодо інших осіб, якщо ця особа не дала згоди. Якщо вона не дасть дозволу, то селищна рада не має права розголошувати ці відомості.

— А хто хоче, щоб громада знала? Все тишком-нишком…

— Справа не в тому. Якщо вважають, що особи отримали земельні наділи незаконно, або селищний голова перевищив свої службові повноваження, то для цього є такі органи, як прокуратура або інші контролюючі органи, які можуть це перевірити.

— Якщо в цьому запиті, — додає Т.П.Вознянський, — ставилась інформація про земельні ділянки, які були надані протягом певного періоду, цю інформацію можна було б надати, однак знеособлюючи її.

— Щодо масового виділення земельних ділянок на території селища Ворзель — чергове питання. Всі заяви громадян про виділення земельних ділянок розглядаються на постійній депутатській комісії із земельних питань, де й озвучуються прізвища та доцільність виділення кожному з громадян. Після чого з відповідними рекомендаціями виносяться на розгляд сесії селищної ради, яка й приймає відповідні рішення. Разом з тим, з метою перевірки законності виділення земельних ділянок, прокуратурою надано відповідне доручення Державній інспекції сільського господарства в Київській області. За результатами перевірки будуть вживатися заходи прокурорського реагування. Перевірка триває. Надійде відповідь, тоді будемо реагувати. Перевірка повинна завершитись до кінця грудня, потім і будемо інформувати вашу газету.

Йдемо далі. Питання щодо виділення земельних ділянок на підставних осіб в районі Погорєловка. За вказаним фактом звернення передано до Ірпінського МВ УВС в Київській області для перевірки та відповідності реагувань. Тобто, вичерпну інформацію ви зможете отримати у нас в міськвідділі.

Щодо порушення Ворзельською селищною радою вимог Закону України «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах». Перевіркою встановлено, що будь-які рішення щодо зміни цільового призначення категорії земель, землі рекреаційного призначення Ворзельською селищною радою не приймалися. У зв’язку з цим звернення в цій частині направлено до Державної інспекції сільського господарства в Київській області для проведення перевірки. Після надходження матеріалів перевірки, за наявності підстав прокуратурою міста будуть вжиті вичерпні заходи прокурорського реагування. Звісно, якщо такі порушення будуть.

І останнє — щодо виділення земельних ділянок громадянам за межами земель запасу селища Ворзель, зокрема за рахунок земель НДГ «Ворзель». Перевіркою встановлено, що за згодою Національного університету біоресурсів та природокористування України приймалось рішення про вилучення до земель запасу селищної ради та надання дозволів на виконання проектів землеустрою громадянам. На сьогоднішній день після затвердження Генерального плану селища Ворзель та змін меж населеного пункту вказані громадяни матимуть змогу виготовити відповідну документацію із землеустрою. Це коротко про те, що на даний момент ми встигли перевірити. Основну відповідь ми чекаємо від Державної інспекції сільського господарства в Київській області.

— Хочу додати, — говорить старший прокурор прокуратури м.Ірпінь Т.П.Возняковський, — до цієї інформації, що зазначав прокурор міста, два пункти зі звернення громадян передано до Держінспекції сільського господарства в Київській області, оскільки це єдиний орган, який має виключну компетенцію щодо перевірки земельних питань. Тобто, прокуратура має право наглядати за контролюючими органами і тільки після перевірки ми вже зможемо на підставі їх матеріалів вживати заходи реагування.

— Отже, до кінця грудня ви матимете відповідь (матеріали перевірки) Держінспекції і надасте їх нашій газеті?

— Якщо у вас буде бажання, будь ласка.

Бесіду вела Тамара РЯБЧУН

Список власників ділянок на сайтах:

http://www.kotsubynske.com.ua/2013/09/06/ворзельський-дерибан-зелених-зон-спи/

http://www.imounr.org.ua/?p=19597#more-19597

Popularity: 6% [?]

2 коментарі до "Звернення громадськості Ворзеля до прокурора Ірпеня. Відповідь прокурора на звернення"

  1. Прочитав відповідь прокурора і зробив висновок, що це не відповідь. Це просто знущання з ворзелян. Але питання – це безграмотність, не професійність чи заангажованість. Гадаю що це все разом узяте. Ця відповідь дозволяє громаді Ворзеля звертатися до журналістів, які об’єдналися для власного та об’єктивного розслідування корупційних справ. Що і треба обов’язково зробити.

  2. Якби ще в Ірпені хтось професійно зайнявся деребанщиками. Тут всі свої . Підприємці наливають розливноі горілки, в генделях “Руслан”,”Каштан”, “Центрбар” , наливають всім охочим і неповнолітнім також. Народ спивається. Влада радіє. Так легше деребанити. Кінотеатр завалило, центр міста занедбали. Все ок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code