Данута КОСТУРА
газета « Громадянське суспільство» № 9 ( 98) грудень 2013 р
Вже більше місяця Україна живе у тривозі. Стиснута пружина громадянського невдоволення стала розпрямлятися , вилившись у Майдан. У кожного з цих мільйонів громадян, які перебули за цей час на майданах України і тих, хто не побував, але душею був з однодумцями, свої рахунки до влади.
У молодих – за топтання по їх мріях жити цивілізовано. У підприємців та бізнесменів – за втрату надії працювати прозоро, дотримуючись законів. Ще в інших – за те, що потоптана їх громадянська гідність тощо. Та для всіх мітингувальників об’єднавчим чинником виходу на Майдан був безмежний цинізм влади всіх рівнів.
Мешканці Ворзеля теж вагомо долучилися до Майдану. Для багатьох з них поштовхом було цинічне ігнорування місцевою владою їх права знати, як розпорядилася влада комунальною землею.
На всі їх домагання хто і де забрав їхню умовну часточку ворзельської землі, відповідь була одна, гранично цинічна – конфіденційна інформація. Та сховатись не вийшло – на вимогу народного депутата В’ячеслава Кутового «секретність» була знята.
Побачені прізвища і здивували, і шокували. Бо більшість прізвищ ворзельським старожилам нічого не говорила.
Інші прізвища, навпаки.
Та все ж здивував темп, з яким розпорядилися власники прізвищ своїми ділянками. От візьмемо вул. Горького 18 «а» – 18 «з». На більшій частині виділених ділянок вже стоять 4 фундаментальні котеджі, обгороджені не менш фундаментальною кам’яною огорожею. Колись це була лісо-паркова зона, яка належала санаторію «Перемога». Дерева нещадно вирубані. Був там природний яр. Засипали.
Більше «пощастило» гектару лісу Погорєловка. Там 9 щасливих власників ділянок «дружно об’єдналися» і по всьому периметру проклали залізну огорожу. Дерева не вирубали.
Цікава картина роздачі зелених зон відкрилася разом зі списками. Якщо одні мешканці ніяк не можуть второпати чим вони гірші від нікому не відомих нових власників ворзельської землі, то інші не розуміють, чому під будівництво потрапили «платинові» зелені зони. Адже ж можна було б віддати цю землю, скажімо, в довгострокову оренду під будівництво закладу з медичним профілем. І копійка для Ворзеля свіжа, і підкріплюється статус Ворзеля, як всеукраїнської оздоровниці.
А ще у симпатиків до Майдану виникає питання: – Що ж, все таки отримало селище від такої масштабної роздачі своїх зелених зон?
Бо от почалася забудова багатоповерхівками по вул. Декабристів – Леніна. Наразі, неначе, саме завдяки цьому забудовнику при в’їзді у Ворзель стоять скульптури святих. Добре. Але малувато. Мабуть, ворзельська влада порадує мешканців документом, у якому прописані обов’язки забудовника перед селищем. І, цілком можливо, що там буде пункт про допомогу у прокладанні каналізації для приватного сектора. І тоді вже не будуть дихати, зокрема, і майбутні власники квартир смородом від зливного вузла, який стоїть від будівництва в метрах 200, і до якого звозять нечистоти з усієї округи.
Нагадаємо, що під Ворзелем вже мало артезіанської води. А з введенням нових будинків стане ще менше.
Чула б влада, що і як говорять між собою мешканці – задумалась би. Слово «вила» занадто часто звучить у таких розмовах. І згадала би про ефект стиснутої пружини.
Данута Костура
на фото: ще недавно вул. Горького, 18″а” – 18″з” була лісопарковою зоною…
Список власників ділянок на сайтах :
http://www.kotsubynske.com.ua/2013/09/06/ворзельський-дерибан-зелених-зон-спи/
http://www.imounr.org.ua/?p=19597#more-19597
Popularity: 4% [?]
Скільки завгодно можно писати та говорити про ворзельські неподобства теперішньої влади, яка обікрала ворзельську громаду і у багатьох депутатів з’явилось нове рухоме і нерухоме майно – відповідь від прокурора буде одна – все чудово!!! Навідь очевидні, беззаперечні факти не діють на нього. Банду геть!!!
Орел, ваші слова підтверджує відповідь прокурора Пацкана на звернення до нього ворзелян (газета “Громадянське суспільство” №9 (98) від грудня 2013р.
Як можуть подіяти на прокурора “беззаперечні факти”, на які він дивиться із вікон нової подарованої селищною радою квартири в Ворзелі :-)!!??