Заява Президії Української Народної Ради з приводу підписання Президентом В. Януковичем нових угод із російською владою

21 квітня 2010 року В. Янукович підписав у Харкові “Угоду між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України” , а також Доповнення до Контракту між “Нафтогазом України” та “Газпромом”.

Ці два документи взаємопов’язані тим, що В. Янукович домовився про зниження Росією ціни на природний газ на 10 років та погодився на продовження терміну перебування на 25 років Чорноморського флоту РФ у м. Севастополі. Оскільки термін перебування Чорноморського флоту РФ визначений перехідним положенням Конституції України до 2017 року, В. Янукович порушив ст. 17 Конституції України і процедуру пролонгації міжнародних договорів, яка визначена законом «Про міжнародні договори України».

Окрім зазначеного, в пресі з’явилась інформація, що В. Янукович на зустрічі «передав» у підпорядкування РФ авіаційну промисловість України, шляхом створення СП, де контрольний пакет акцій належатиме Росії і становитиме 51%.

Маючи боргові зобов’язання перед власниками газоємних металургійних, хімічних підприємств та бізнес-груп за допомогу на виборах, В. Янукович пішов на безпрецедентні кроки підписавши зазначені Угоди, а також без консультацій із Парламентом, Академією Наук, науковцями-ядерниками, нещодавно позбавив Україну запасів збагаченого урану, а тепер самочинно обмежив суверенітет України.

Таким чином, за 50 днів нової влади зроблено низку кроків щодо зменшення рівня національної безпеки України, за незалежність якої В. Янукович і партія Регіонів ніколи не боролися. Для забезпечення такої антиукраїнської політики В. Янукович усуває із структур влади українців, а його політична сила призначає на найвищі державні посади осіб неукраїнської національності або русифікованих малоросів, які відверто зневажають українців, українську історію, мову, культуру, національних героїв визвольної боротьби.

УНРада вимагає від В. Януковича неухильного виконання вимог Конституції – відкликати свій підпис під зазначеною угодою, не допускати російські телеканали в український інформаційний простір, припинити антиукраїнську кадрову політику.

Шановні українці! Закликаємо до акцій спротиву біля Верховної Ради щодо недопущення ратифікації цих угод Народними депутатами України, протидії здійснення новою владою імперської політики Росії щодо України.

Президія УНРади:
Поровський М.
Білоус В.
Кононов В.

Рада Старійшин УНРади:
Павличко Д.
Овсієнко В.
Сверстюк Є.

Джерело: Українська Народна Рада

Popularity: 1% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code