Засідання Ради Старійшин УНР 15 лютого 2010 року

Рада старійшин Української Народної Ради 15 лютого провела засідання і обговорила становище в країні та в організації. Голова Ради старійшин Дмитро Павличко, стривожений перемогою В.Януковича на виборах Президента, висловив думку, що УНРада має підтримувати Ю.Тимошенко. Він різко критикував тих членів Ради старійшин, які в другому турі президентських виборів були проти обох кандидатів. Наталка Осьмак наголосила, що організація має братися за конкретні справи, зокрема, належно відзначити 80-у річницю «справи СВУ». Юрій Шухевич сказав: «Мені здається, що керівники Ради старійшин увесь час перебувають в пошуках пана господаря. А ми не повинні ні до кого пристосовуватися. Керівною для нас має бути національна ідея. На виборах виграла Москва. Ми програли битву, але не програли війну».

Василь Овсієнко додав, що УНРада не є політичною організацією, тому не слід вимагати в ній цілковитої одностайності поглядів. Ми маємо бути голосом сумління нації. Лесь Танюк зауважив, що проти обох кандидатів висловився протестний електорат – носії національної ідеї, і саме на них має спиратися УНРада. Тимошенко не є її носієм, просто вона вимушена була проголошувати національну лінію, щоб протистояти Януковичу. Разом з тим, перемога Януковича нестійка, бо є сильна опозиція. Виступили також Юрій Мушкетик, Роланд Франко, Володимир Василенко, які зазначили, що ми повинні зберегти здобутки останніх 5 років і не допустити згортання демократії. Найбільш тривожними є питання другої державної мови і «нейтралітет» України. Це шлях до знищення української державності. Але й Тимошенко та Янукович мали б розуміти, що без України вони ніщо. Володимир Черняк сказав, що в «оточенні Януковича є противники національної ідеї, але є й помірковані люди. На них треба впливати, як свого часу вдавалося впливати на Президента Л.Кучму. Не слід штовхати Януковича у стан ворогів. Наприклад, можна вимагати від Януковича переглянути «газовий договір» з Росією. Треба виробити низку вимог до Януковича».

На засіданні мали можливість висловитися голова Київської обласної організації УНР Михайло Ратушний, який наголосив, що ми не виборчий проект, а майданчик для консолідації нації та народний депутат Іван Заєць, який зауважив: «Янукович на цих виборах набрав менше голосів, ніж 2004 року. Перемога Тимошенко на якийсь час заспокоїла б свідомих українців, але насправді Україна стоїть перед економічною катастрофою. Відтермінування виборів місцевих органів влади – це спроба «обнулити» Яценюка і Тигіпка». Виступили також Євген Лупаков та Петро Осадчук.

Рада старійшин одностайно висловилася за розвиток організації УНР, за вироблення конкретної програми дій. На наступному етапі відбудеться засідання Ради старійшин та Президії УНР і будуть прийняті відповідні заяви.

Popularity: 1% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code