Яка вода у ворзельському озері

Данута КОСТУРА

У час літньої спеки особливо багато людей купаються у ворзельському озері. Природно, що у багатьох з них виникає питання щодо якості води.

З цим звернулася до Ірпінського міжрайонного відділу лабораторних досліджень, який розташований у Ворзелі по вул. Лісовій, 24 ( тел. (04597) 46-240).

Після реформування Державної санітарно-епідеміологічної служби України, на території Київської області створено Державну установу «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» і міжрайонні відділи лабораторних досліджень.

Ворзельський  відділ обслуговує Ірпінь, Бучу, Ворзель, Гостомель, Коцюбинське і Бородянський район. Завідує відділом Олександр Рибачук.

Держава щороку виділяє кошти на моніторинг водойм. Планові дослідження проводяться у 2- 4 кварталах. Так на цей рік заплановані аналізи води  в деяких водоймах, підпорядкованих ірпінському відділу, але ворзельська водойма у цей список не потрапила. В основному моніторять водойми, у які можуть скидати свої стоки промислові підприємства. На запитання, яка якість води у ворзельському озері пан Рибачук відповів, що від селищної ради надійшло замовлення на аналіз води у водоймі, тому результати побачимо.

Деякі населені пункти самостійно замовляють аналіз води. Що і зробила селищна рада.

Селищна голова Лариса Федорук підтвердила, що аналіз води у ворзельському озері замовлено.

Як зробити аналіз води

Олександр Рибачук сказав, що відділ лабораторних досліджень без обмежень приймає заявки на проведення аналізів води з водойм, колодязів, водопроводів, тощо. Замовники можуть принести на пробу воду, взяту ними самими.

Щоб це було офіційно, потрібно укласти угоду з лабораторним відділом. Тоді співробітник лабораторії кваліфіковано візьме забір води.

Повний аналіз робиться за 34 показниками впродовж 5 днів. Вартість – 1660 грн. Але можна робити за бажанням клієнта вибіркові дослідження, скажімо, вміст заліза у воді (45 грн) чи два бактеріологічних. Вони обійдуться у 125 грн. ( тел. (04597) 47151).

Popularity: 5% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code