ВИЗНАЧНІ УКРАЇНЦІ ТА ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ СТАЛИ НА ЗАХИСТ ВУЛИЦІ МАЗЕПИ

 

8 липня до Київради передають колективне звернення,  а 10 липня утворять живий ланцюг уздовж вулиці, що носить ім’я гетьмана 

8 липня представники громадських організацій, митці та вчені принесли до Київради звернення з закликом відмовитися від перейменування вулиці Мазепи на Лаврську.

Звернення на ім’я міського голови та депутатів підписали визначні українці – Євген Сверстюк, В’ячеслав Брюховецький, Іван Вакарчук, Сергій Квіт, Дмитро Павличко, Левко Лук’яненко, Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Сашко Положинський – загалом біля тридцяти вчених, музикантів, письменників, а також представники 23 громадських організацій.

Автори документу нагадують депутатам про визначний внесок гетьмана Мазепи не лише в боротьбу за незалежність України, але й в розвиток української культури й освіти. Стараннями Івана Мазепи за 22 роки його правління (1687-1709) відбудовано практично всі визначні церкви Києва і зведено нові перлини православної архітектури, – відзначають автори звернення.

Для наочності учасники акції «Мазепа FOREVER» принесли до Київради зображення цих будівель, щоб продемонструвати владі масштаб внеску гетьмана у створення архітектурного обличчя Києва.

На їхню думку, позбавлення на вимогу Московської церкви імені Мазепи вулиці, на якій розташована більшість зі створених його зусиллями будівель та храмів, стало б «безпрецедентним актом приниження київської громади і всіх українців».

Незалежно від рішення Київради організатори акції «Мазепа FOREVER» не збираються зупинятися на досягнутому. З ініціативи Руху добровольців «Простір свободи» в суботу, 10 липня кияни вишикуються від площі Слави вздовж вулиці Мазепи і лаврських мурів (теж збудованих славетним гетьманом), утворивши в такий спосіб живий ланцюг на підтримку імені вулиці. Акція відбудеться о 14 годині.

Збір учасників – о 13 годині на площі Слави 

     Контакти: poshta@dobrovol.org

067-6721120 (Ганна), 093-5746992 (Тарас)

Popularity: 1% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code