Вирубка дерев – загроза Ворзелю, як кліматичному курорту

Данута КОСТУРА

У Ворзелі діють зо два десятки різних підприємств. Як правило, вони функціонують у лісистій частині селища. Інколи дерева стають на перешкоді планам підприємства побудувати щось на свій розсуд. Тоді керівництво, ігноруючи той факт, що заклад функціонує на території колись дуже популярного кліматичного курорту, вирубує дерева, сплативши за них відновну вартість.

Для Ворзеля кожне здорове дерево – цінність. Воно створює клімат курорту.

у центрі, біля будки  росли три столітні дуби

Місяць тому Ворзель обурила звістка, що селище позбулося 4 столітніх дубів, що росли на території підприємства, яке розташоване на вул. Європейській, 18. З тих дубів лише один підлягав видаленню. Дуби, як виявилось, не вписувались у плани власника підприємства, на приватній території якого росли.  Нагадаємо, що середня тривалість життя дуба 300 років.

Інше підприємство, ТОВ «Хедвей Логістік» орендує землю по вул. Курортна, 7 під склади. Недавно його директор звернулася з листом у селищну раду за дозволом вирубати дерева, які заважають роботам з розширення  складів. Звичайно, що при тому зобов’язується компенсувати вартість видалених дерев і провести додаткове озеленення території.

Ми побували на цій території і нарахували 14 здорових дубів на невеликій за розмірами ділянці. Дуби своїми кронами створюють своєрідне зелене шатро.

Складається враження, що директор не розуміє, що орендує ділянку у курортному Ворзелі, який і функціонував як курорт завдяки такому лісу.

То яка тут може бути відновна вартість чи додаткове озеленення? Ці дерева – безцінні для курортного Ворзеля.

Селищний голова Лариса Федорук надіслала відповідь директору ТОВ «Хедвей Логістік», у якому просить надати проект реконструкції складських приміщень зі схемою забудови земельної ділянки та кількість і породу дерев, які планують видалити. Після цього лісник проведе обстеження цих дерев та складе акт.

Для чого так детально описую цю ситуацію?  А для тих, зокрема, керівників, які і собі  забажають вільно поводитися з ворзельськими деревами.  Можливо їм все ж слід перед реконструкціями задуматись про відповідальність і моральність своїх дій. Адже місць поза Ворзелем, де б вони могли розгорнути свою діяльність без шкоди для екології багато, а Ворзель такий один – особливий та унікальний.

Данута КОСТУРА

 

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code