Ворзеляни слухали…А коли почують їх?


Данута КОСТУРА

13 березня у Ворзелі відбулися громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проекту генерального плану смт Ворзель. Представляли його архітектор Ірпеня та розробники інституту “Діпромісто», були присутні голова селища, деякі депутати, мешканці, преса, телебачення. Зовні виглядало все, як належить.

Розробники говорили про всю важливість генплану для Ворзеля, порівнювали її з конституцією. Але чомусь така надважлива подія у житті селища проходила у будній день, коли залишаються одні пенсіонери. При вході владою ретельно фіксувалось, хто ж прийшов на слухання. А прийшло, як для Ворзеля у будній день, чимало людей. Маленька зала в Уварівському будинку не вмістила всіх бажаючих. Ретельна законспірованість владою події ( було оголошення мілким шрифтом у двох номерах владної газети, яку можна роздобути в сільраді, Уварівському домі та у бібліотеці) не спрацювала.

Ну і що, що порушені пункти урядової Постанови, де говориться, що спочатку владі треба було узгодити з громадою її бачення майбутнього Ворзеля. Проектанти представили генплан таким, яким хотіла його бачити влада. А вона, звичайно, перш за все хотіла догодити собі. І догодила, судячи з проекту.

Присутнім урочисто повідомили, що трудилися над проектом, як майбутньою оздоровницею. Сказали, що нераціонально використовується територія, тому потрібно її ущільнити. Очевидно за рахунок ущільнення нині діючих санаторіїв. І, можливо, Ворзель приросте реабілітаційним центром всесвітньовідомого лікаря Козявкіна, реабілітаційною лікарнею матері і дитини, дитячим дошкільним центром, курортною поліклінікою з водолікарнею. І це чудово.

Не чудово, що стільки га земель запасу пішли у «кишені» забудовників багатоповерхівок і під котеджну забудову, не чудово, що розробники не розказали про забудову центру Ворзеля.

У мешканців було багато питань до влади. Бо на свої запити отримують у кращому випадку відписки. Проте влада була захищена темою слухань, де головну скрипку грали розробники. Вони і відповідали на питання, які ретельно задавали їм ті, у яких було завдання знівелювати гостроту слухань. І треба сказати, робили це професійно.

Та все ж доповідачі припускалися промахів. От сказала проектант про 48 га, які, як почули присутні, роздані у вигляді ділянок під забудову. Підставила доповідачка, сама цього не бажаючи, голову. А, оскільки, всі цифри, пов’язані з ворзельською землею, «державна таємниця», то, звичайно, від голови присутні так і не почули відповіді.

Чи от територія біля озера, яка прилягає безпосередньо до земель санаторію «Перемога». Всі вважали, що вона парк, до того ж із складною геодезією. Нічого подібного. Уже зараз там інтенсивно вирубуються, викорчовуються дерева. На карті це місце позначене жовтим кольором з клітинками – котеджна забудова. Доповідачка розказала про ліхтарі, лавки тощо, які будуть розміщені безпосередньо за СПА – центром. Ото і буде парк.

Мешканців будинку, що на Ватутіна, 2 цікавило, як же у влади піднялася рука забрати їх сад, який кожен на своїй сотці садив, плекав з 1968 року. Та доповідачка нагадала, що у них на цей сад не має документу. Тому по якому праву вони претендують на цю землю. Голова звично промовчав.

Громаді запропонували «журавля» величиною у 300 га. Цей журавель в небі – землі села Мироцького ( правда, за словами архітектора Ірпеня Мироцьке ще не знає , що Ворзель за генпланом приєднав його до себе) і, навіть, 3 га самої Бучі, щодо яких ще не має рішення обласної ради. І може не бути. Думається, що це не особливо засмутить владу . Бо ж у них у руках синиця – земля з запасу селища, уже під майбутні багатоповерхівки та котеджі.

Багатоповерхівки, з введенням яких ворзелян стане 12 тисяч, потребуватимуть великої кількості води. Її майже не залишилося під Ворзелем. Присутніх заспокоїли, що ворзеляни у перспективі питимуть дніпровську –уздовж траси Київ – Ковель буде прокладено водогін з Київського водосховища. Так що у рекламах Ворзеля , як оздоровниці, такий фактор , як артезіанська вода з глибинних шарів, невдовзі буде знятий.

А ще вони дізналися про значне розширення ворзельських доріг – вони стануть завузькими після забудови.

Ще присутніх цікавило, хто оплатив дорогий проект генплану. На що почули відповідь, що селище не віддало ні копійки, а ім’я благодійників – конфіденційна інформація. Після такої відповіді присутні на слуханнях стверджували, що Генплан, який був представлений – ніщо інше, як лобіювання інтересів забудовників.

На закінчення було запропоновано громадським організаціям чи окремим громадянам подавати свої пропозиції, попередньо узгодивши їх з фахівцями.

Галочка поставлена. Така ж галочка невдовзі, очевидно, буде поставлена навпроти графи «внесення пропозицій». Внесуть. І проголосують.

газета “Громадянське суспільство” №3 (92) березень 2013 року

http://www.youtube.com/watch?v=pTcbBtwgxg0 – сюжет на УТР

http://kriminal.ictv.ua/ua/index/view-media/id/31705/current/196/total/4215  – сюжет на ICTV

фото Івана Лисенка

span lang=”UK”

no images were found

Popularity: 11% [?]

1 коментар до "Ворзеляни слухали…А коли почують їх?"

  1. По вул. Леніна , навпроти їдальні бувшого сан. “Зірка” поставили рекламний щит – Дитячий садочок на 110 місць. Сьогодні іду через територію Зірки і бачу лісоповал. Але це не смерч, не снігопад ( який, до речі наробив у березні лиха, поваляв дерева по всьому селищу) – це спланована вирубка, а саме розчищаеється майданчик під будівництво того самого дитячого садочка. Наче все чудово – буде садочок для діточок. Як раз на зустріч іде багатодітна мама з колясочкою, зупинилась біля щита, та й про себе питає – ” що можна вже йти в селищну раду та писати заяву на чергу в дитсадок?”… Люба моя, поки він збудується, твої діти закінчать школу…Цікаво, чи є документація , проект, погодження ? Чи може варто було перш ніж пиляти ліс , за ті самі кошти поприбирати вже повалені дерева та гілляки по Ворзелю, навести хоч якийсь благоустрій, а не таку соромоту людську: убогі клумбочки та квіточки на Курортному бульварі , біля пам”ятного знаку “Ворзель починався із залізниці” ( в народі флюгер), та покосити траву, що вище пояса по центральній!!! вул. Великого Жовтня- а не піаритись, вдаючи видимість кипучої діяльності. А до речі при селищній раді створено цілий відділ благоустрою селища, дк платят заробітню плату . За що , тільки цікаво…Такого захаращеного курорту ще не було на моїй памяті. Зате при в”їзді в селище в бур”янах гордо височить стелла “Курорт Ворзель” Це мабуть єдина виконана передвиборна обіцянка Венгрика “залишити селищу статус курорту” ( на стовпі)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code