Ворзель збагатився парком

Данута Костура

На початку вересня у Ворзелі урочисто і святково відкрили парк. А у ньому невеличкий зоопарк. Парк цей особливий, бо розташований на ділянці, на якій стоїть збудований більше 2-х років тому храм Преображення Господнє. Його настоятель о. Микола виношував ідею церковного парку-зоопарку давно, бо, вважає його невеличкою, та все ж альтернативою комп’ютерним звірятам.

У клітках міні-зоопарку зараз пави, чубаті курочки, цесарки, вівці, в’єтнамські поросятка, качки. Отець Микола готовий приймати живі дарунки і далі. У сам парк потрібно вкласти ще достатньо праці і грошей. Але вагомий почин зроблено.

Парк розбудовувався, а парафіяни на його території відзначали церковні свята з уже традиційним для них кулешем. Його майстерно готують у казані парафіяльні умільці. Цього разу його місце зайняв величезний торт розміром 2,5 на 1,5 метри.

А величезний казан перемістився у березовий гай, де продовжувалось святкування події, яку приурочили до Дня Ворзеля. Березовий гай – ще одне знакове для селища місце. У свій час був візитівкою Ворзеля. Всі, хто відпочивав милувалися його красою.В останні роки він був в украй занедбаному стані. Небайдужі парафіяни ( і не тільки парафіяни) почистили його від завалів, висадили біля 800 молоденьких берізок, зробили сцену, лавки . І зараз тут проводяться різноманітні урочистості.

Цього разу урочистості відкрили настоятель храму о. Микола, голова депутатської групи «Відродження Ворзеля» Олег Смолянчук, видавець газети «Західне передмістя Києва» Дмитро Войцех – головні спонсори проекту та свята, а також голова громадського руху «Ми разом» Олександр Юраков і особливий гість свята – волонтерка з шведського міста .

Дівчина буде в Україні протягом 7 місяців допомагати своїми порадами благодійним фондам і громадським організаціям. Приїхала в Україну за підтримки програми Євросоюзу «Молодь в дії». Вона у захваті від щирих , відкритих українців і приємно здивована самоорганізацією частини ворзельської громади.

Подія зібрала велику кількість людей . Погода не підвела. І діти разом з батьками змогли сповна насолодитися концертом, взяти участь у конкурсах ( головний з них – конкурс вишиванок), козацьких забавах, помалювати, пострибати на батуті, поз’їжджати з надувної гірки , продемонструвати художній розпис на тілі, поплести вінки, посмакувати козацьким кулешем.

Свято вдалося. Подякуймо його організаторам і благодійникам, небайдужим мешканцям. Вони нашу дяку заслужили.

Данута Костура

no images were found

Popularity: 5% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code