Відродження традицій

Данута КОСТУРА

Характерною особливістю цьогорічних Різдвяних свят є велика кількість вертепів. В їх основу покладено євангельське оповідання про народження Ісуса Христа, про царя Ірода, волхвів. У виставі також беруть участь різні персонажі. Вони своїми текстами осучаснюють дійство, колядують, жартують на злободенні теми.

На другий день Різдвяних свят парафіянам ірпінського храму Різдва Пресвятої Богородиці показали свою виставу – вертеп першокурсники Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, що у Княжичах. Вистава, тривалістю близько 15 хвилин, вмістила багато моральних моментів, поданих легко, з добрим гумором. Це було цікаве, динамічне видовище.

Натхненником вертепу, одним із його авторів є отець Віталій. Він займає у семінарії посаду вихователя. Розказує, що серед 39 семінаристів є також студенти із світськими дипломами, зокрема, дипломовані історики.

« Ми вчимо і вчимося» – підкреслює отець Віталій.

Семінаристи представляють всю Україну. Скажімо, серед учасників вертепу є семінарист з Мелітополя, колишній митник. Учасники цього дійства розглядають свою роботу як своєрідну євангелізацію громадян.

Після вистави відбувся збір коштів на добудову Патріаршого Собору.

Данута Костура

no images were found

/span

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code