Відкриття Пластового вишкільного центру у Бучі

Данута КОСТУРА

На свято Покрови, у День захисників України Президент Петро Порошенко відкрив у Бучі перший в Україні Пластовий вишкільний центр. Тепер тут зможуть навчатися пластуни, які вирішили стати вихователями майбутніх членів Пласту. Центр, зведений на Київщині, перший, який збудувала держава своїм коштом. На знаменну для Пласту подію у Бучу прибуло 700 дітей і 250 старших пластунів та батьків з різних областей України.

У церемонії відкриття взяли участь народний депутат України Ярослав Москаленко, голова КОДА Олександр Горган, Бучанський міський голова Анатолій Федорук, керівники департаментів та управлінь.

На початку урочистостей єпископ Михаїл (УГКЦ), єпископ Нестор ( УПЦ КП) і духовенство освятили Пластовий вишкільний центр та подарували ікону Пресвятої Трійці, «щоб нагадувала про вірність Богу і Україні».

Президент України Петро Порошенко сказав:« Організація, яка в Україні об’єднує майже 8 тисяч членів, має 118 осередків, діє в усіх областях України і виховує справжніх патріотів повинна мати сучасний Центр. І чи не вперше  в нашій державі національно- патріотичне виховання, нарешті, стало одним із пріоритетів державної політики».

Петро Порошенко нагадав, що підґрунтям для створення Пласту «стала нагальна потреба у витривалих, надійних, а головне молодих і талановитих патріотах».

Нині Пласт офіційно існує у восьми країнах світу: Австралії, Аргентині, Великобританії, Канаді, Німеччині, Польщі, Словаччині та США.

Президент  сказав, що за свою більш, ніж столітню історію Пласт виховав цілу плеяду відомих українців, серед яких Августин Волошин, Степан Бандера, Роман Шухевич, Ірина Вільде, Микола Плавюк, Орест Субтельний і багато інших. Нині пластуни боронять нашу землю на Сході, відстоюючи суверенітет, територіальну цілісність і незалежність держави, є зразком у виконанні покладених на них військових обов’язків.

Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пластунів Марка Паславського, Віктора Гурняка, Євгена Подолянчука, Миколу Гордійчука, Андрія Білика, які віддали своє життя, боронячи нашу державу від російського агресора.

«У Пласті росте новий люд», – так співають пластуни в урочисті хвилини. І це не пусті  слова. Адже сьогодні ви і є цей новий люд, який несе по життю любов до рідної землі, жагу до відкриття нового. За це велике вам спасибі. Адже наша українська спільнота нині конче потребує саме таких, як ви – українців нової формації», – сказав Петро Порошенко.

Президент нагадав гасло Пласту: «Пам’ятати про минуле, але дивитися і жити заради майбутнього». Він сподівається, що Центр у Бучі «стане прикладом і для інших регіонів, а Київщина охоче навчить, як його збудувати».

Петро Порошенко  подякував вихователям пластунів, які свою роботу здійснюють виключно на волонтерських засадах, організаторам і побажав успіхів в реалізації задумів, прагнень. Президент переконаний, що всі вони спрямовані на благо України.

Закінчив Президент  свою промову словами: «З Днем Пресвятої Богородиці, з Днем захисника України і Слава Україні!».

Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган не приховував своєї радості і щастя. «Це для мене момент мого особистого тріумфу, бо це перемога того бачення, в яке я вірю. Потрібно в першу чергу підтримувати систему, яка дасть можливість появи нових українських патріотів. Альтернативи Пласту сьогодні в Україні нема. Це система, яка довела свою ефективність сторічною історією», – сказав у розмові очільник Київщини.

Олександр Горган знає, що говорить. Його становлення як громадянина проходило у «Спілці незалежної української молоді» на початку 90-х.

«Найважливішим сьогодні є створення  умов для появи нових українських патріотів, які поряд з традиційними поглядами на сім’ю, державу, релігію, володіють інноваційними знаннями, які дадуть можливість досягти в житті успіху. І от саме цей Центр буде поєднувати навчання, які стосуються традиційних цінностей і новітніх компетенцій. У тому його особлива сила», – сказав голова облдержадміністрації.

Олександр Горган зазначив, що  пластуни не мають де збиратися і у багатьох випадках існують і діють всупереч обставинам. У травні 2017р. він зустрівся з керівництвом Пласту і запропонував збудувати Пластовий вишкільний центр. Пластуни радо підтримали цю ініціативу. «З того часу ми почали разом працювати по проекту і будівництву. Фактично цей задум втілився і для мене це найщасливіший день мого життя», – сказав голова ОДА.

На питання з якими проблемами він зіткнувся щодо побудови Центру, відповів, що найбільшою проблемою було те, що в певних колах не до кінця розуміють важливості роботи з дітьми, не розуміють наскільки важливо сьогодні робити щось конкретне « щоб Україна гідно прийняла виклик планетарного масштабу, адже світ змінюється дуже швидко».

Очільнику області говорили, що за ці 58 млн грн, у які обійшлося спорудження Центру, краще збудувати лікарню. Він відповідав, що Центр плекатиме здорових українців, які не вживають алкоголь і наркотики, не палять. Якщо держава  не потратить гроші на Центр, то потратить їх на лікарні і в’язниці.

На запитання, як вдалося переконати тих, хто не погоджувався, голова облдержадміністрації відповів: «Моїх повноважень було достатньо для того, щоби вносити відповідні рішення і наполягати на них. Я скористався ними у повній мірі».

Олександр Горган каже, що завдячує  побудові Центру голові Бучі Анатолію Федоруку, який  одразу  відгукнувся на пропозицію, виділив місце і  контролював будівництво: «Він мені дуже допоміг.  Це та людина, якій я сказав, що потрібно, щоб Центр був збудований і він, не вагаючись, погодився».

Голова Бучі Анатолій Федорук розповів, що у місті  постійно стояла нагальна потреба у розширенні бази позашкілля, яке фінансувалося по залишковому принципу.  Бо у пріоритеті були садочки, школи. Ініціатива голови обласної адміністрації Олександра Горгана побудувати Центр змінила пріоритети і позашкілля разом з будівництвом Центру вийшло на перший план.

«Користуючись нагодою, я подякував Президенту за його послідовний курс щодо децентралізації і реформи у місцевому самоврядуванні, поінформував, що створено громаду. Висловив також слова вдячності народному депутату Ярославу Москаленку за підтримку та сприяння як в реалізації цього проекту, так і в утворенні об’єднаної територіальної громади і Олександру Горгану, який контролював хід  будівництва, проводив виробничі наради на місці. Якби не його  підтримка, то Центр був би побудований, але в інші терміни і, мабуть, дещо іншим», – сказав Анатолій Федорук.

На Пластовий вишкільний центр витрачено 58 млн грн. Це було спільне співфінансування:  9 млн дала Буча, а решта – це кошти обласного бюджету і Державного фонду регіонального розвитку.

Директор Центру Ярослав Храпський розповів, що орієнтовне утримання Центру обійдеться близько 4 млн грн на рік. Це оплата  23 працівників, з яких 10 – методичні працівники, 13 – технічні та саме утримання будівлі.  Будівля має ефективне енергозбереження і витрати на комунальні послуги будуть не високі.

Будівля двоповерхова, складної конфігурації. Загальна площа – 1185, 4 м2 .

На 1-му поверсі знаходяться аудиторії, адміністративні, господарські , санітарно-побутові приміщення, кафе.

На 2-му поверсі – аудиторії, кімнати відпочинку, санітарно-побутові приміщення.

Площа земельної ділянки – 1,0435 га; площа забудови Пластового вишкільного корпусу – 785 м2.

Зроблена велика справа. І справа не тільки у будівлі. Це реальне втілення у життя Указу Президента «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки»  виданому три роки тому. Будемо сподіватися, що керівники на місцях зрозуміють значення цієї події і сприятимуть  розвитку молодих українців.

На завершення свята відкриття Центру пластуни заспівали свою пісню, а Президент разом з найменшими пластунами запалив ватру.

Данута КОСТУРА

 

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code