Відбувся 25-й з’їзд УНА-УНСО

Данута Костура

26 листопада в Будинку архітекторів відбувся 25-й з’їзд Української Національної Асамблеї ( УНА-УНСО), на якому були присутні 201 делегат та 52 гостей.

З’їзд почався з спільної молитви за жертвами Голодомору, яку провів Владика Євстратій (Зоря). Делегати пом’янули хвилиною мовчання одного із засновників УНСО Руслана Зайченка.

З промовою виступив голова УНА-УНСО Юрій Шухевич. Він охарактеризував політичну ситуацію як «поважну». Україна знаходиться серед викликів, які постійно йдуть з боку північного сусіда, а з іншого – «безкорислива Європа», якій потрібна наша земля та ресурси і як резервуар дешевої робочої сили. І зовсім не потрібна багата, духовна Україна. Юрій Шухевич наголосив, що Європі загрожує «шредеризація» – поняття, яке почали ототожнювати з плазуванням перед Москвою.

В Україні по всіх напрямках активізувалися антиукраїнські сили. Одним із таких антиукраїнських проявів є намагання відібрати звання Героя України Роману Шухевичу і Степану Бандері.

Українські патріотичні сили роздрібнені, не можуть виступити єдиним фронтом. Не об’єднавшись, вони можуть «з тріском програти наступні парламентські вибори». Працювати, а не робити вигляд, що працюють, бути в опозиції, але не заради ватажків. Юрій Шухевич закликав до об’єднання і співпраці.

Його підтримали у своїх виступах і представники від КУНУ, ОУН та інших націонал-патріотичних сил.

Богдан Червак який представляв ОУН, що бере свій початок від 1929 року, наголосив на потребі формування єдиного потужного націоналістичного руху. Така сила здатна вагомо відповісти на виклики, які стоять перед Україною. Він разом з головою ОУН (р) вручили ювілейні медалі, виготовлені  з нагоди 120-річчя Євгена Коновальця, Юрію Шухевичу, Валерію Бобровичу, Ігорю Мазуру.

Андрій Юсов підкреслив, що хоча УНА-УНСО не представлені у владі, до них звертаються, коли треба стати на захист українських цінностей різні сили.

Сергій Кузан наголосив, що не дивлячись на виклики, організація зберегла єдність, говорив про порушення  у справі «Героїв України».

Сергій Пантюк, письменник, заступник голови СПУ виступив, як симпатик  УНА-УНСО, яка впродовж двох десятків років чесно і безкорисливо відстоює українські цінності.

Володимир Шовкошитний, письменник,заступник голови  УНП та голови СПУ, наголошував на потребі об’єднання.

Андрій Бондаренко розказав про програму національного розвитку, до якої має пряме відношення більш, ніж 100 науковців.

Капітан 1-го рангу Анатолій Грищук говорив про помилки, які були допущені на перших порах  Незалежності керівниками національно-демократичних сил.

Гурт «Рутенія» виконав пісні, які часто виконують члени організації, і серед них «Неопалиму купину», яку так любив світлої пам’яті Руслан Зайченко. Разом зі всіма слухали пісню його дружина Олеся Теліженко і син Аскольд.

З’їзд проголосував за зміни до Статуту партії, дообрав Провід та Виконком.

Весною наступного року заплановано провести черговий з’їзд.

Данута Костура

no images were found

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code