Данута КОСТУРА
Недавно група культурних діячів, серед яких Іван Леньо, Олег Скрипка, сестри Тельнюк, Сашко Лірник, Ігор Дідковський та інші підписали електронну петицію до Президента України з вимогою закрити український ефір для відео та аудіотоварів з Російської Федерації. Як запевняють ініціатори петиції, майже вся медіа-продукція, яка створювалася і створюється зараз в РФ, несе елементи прихованої або відкритої пропаганди. Ця продукція не лише приносить Москві надприбутки, але й пригнічує розвиток українського медіа-виробництва.
Стратегія заборони окремих фільмів, акторів і телеканалів виявилася недостатньо ефективною.
Велика кількість людей не знає про цю ініціативу. Наразі петицію підписали більше семи тисяч громадян. Щоб вона змогла бути дієвою, до 28 квітня потрібно зібрати 25 тисяч підписів.
14 лютого у Музеї ім. Івана Гончара зібралися митці, щоб обговорити важливість обмеження російського наповнення в українському медіа, а заодно – навести приклади того, що могло б заповнити цю нішу.
«Акція перш за все для людей, яким небайдужа Україна і не байдуже українське в Україні. На сьогодні у нас йде повна окупація медійного простору контентом ворога, який веде війну в Україні. Він вів її завжди, просто це була інформаційна війна, а зараз вона відкрита», – сказав лідер групи Kozak System Іван Леньо.
Щодо петиції, то він зауважив, що є багато скарг людей, які не можуть проголосувати. Тож уточнив, що спочатку потрібно зареєструватися і чекати підтвердження реєстрації. І тільки після цього вже голосувати.
Вів зустріч один із підписантів цього звернення Ігор Дідковський, філософ, меценат. Він говорив про захист свідомості, захист душі від усього чужого, нагадав про надзвичайну сакральність місця, в якому відбувається акція.
27 січня Івану Гончару, ім’я якого носить музей, минуло б 105 років. До цієї дати представлена виставка скульптур, живопису митця (нагадаємо, що музей заснований у 1993 р. на базі приватної колекції Івана Гончара. Колекція музею налічує понад 15 тисяч експонатів, більшість з яких – етнографічного напрямку).
Ще одною подією стала презентація книги Лесі Гончар «Пам’ятниці предків», яка вийшла у видавництві «Самміт-книга». В її основу покладені стародавні легенди про трипільців, які збирав по всій Україні скульптор і письменник Руслан Найда. Він також створив ілюстрації до цієї збірки.
В якості ілюстрації до наповнення якісним власним українським інтелектуальним продуктом було запрошено молодих сучасних поетів, серед яких – ірпінська поетеса Юлія Бережко-Камінська.
Данута КОСТУРА
Popularity: 5% [?]