Україна-Польща: «Думка на два серця»


Данута КОСТУРА

Днями в Центральному будинку культури Ірпеня відбулося зібрання громадської організації «Спілка поляків Київської області та м. Києва». В Ірпінь приїхали представники Спілки з інших міст і сіл Київщини на чолі з заступником голови правління Тетяною Федяніною.

У заході взяла участь заступник директора консульського відділу пані Аліція Томащик, яка привітала присутніх від себе особисто та передала вітання від консула. Також пані Аліція вручила новим членам організації посвідчення. Від ірпінської влади привітала зібрання та побажала розквіту ірпінському осередку начальник відділу культури, національностей та релігії Ірпінського виконкому Євгенія Антонюк.

Представники польської діаспори розповідали про свої місцеві осередки, про те, що збільшується кількість людей, які знаходять своє польське коріння. Особливо цікавим був виступ члена-кореспондента НАН України, доктора філологічних наук, професора Ростислава Радишевського. Професор підкреслив той позитивний факт, що поляки в Україні часто творили і щиро розвивали українську культуру , а у багатьох випадках і ототожнювали себе з українським народом. Він навів низку прізвищ, які зробили величезний вклад в українську культуру. Серед них і Антоній Марцинковський з Мостища, який написав книгу «Український народ» польською мовою, де описав побут українців, переказав багато легенд і переказів, записаних, зокрема, у Мостищах. Ця книга була у власній бібліотеці Тараса Шевченка.

Як приклад взаємопроникнення двох культур професор Радишевський навів праці Івана Франка, який з шести тисяч своїх праць написав тисячу польською мовою. Частина з них побачила світ у гарному ґрунтовному виданні, яке присутні могли погортати.

Пані Аліція Томащик на запитання про кількість осередків польської культури у київській області назвала цифру двадцять чотири. Щодо кількості членів, то точну цифру важко назвати – величина постійно змінюється. Зараз збільшується кількість людей, які знаходять своє польське коріння. За ці два роки, які вона працює на своїй посаді, спостерігається різке збільшення інтенсивності руху у двох напрямках. Поляків, які приїжджають в Україну, українці приймають щиро і тепло. У свою чергу посольство України в Польщі підтверджує, що поляки так само тепло ставляться до громадян України, які перебувають у Польщі. «Тому що ми не є з різних світів, нас об’єднує спільна культура, ментальність. Сьогодні нас розділяє тільки умовний кордон», – сказала пані заступник директора консульського відділу.

Присутні на заході мали змогу побачити концерт, на якому виступили діти та молодь. Дві пісні польською мовою заспівала Каріна Ридзанич, донька Максима Ридзанича, який загинув в АТО. Присутні вшанували героя хвилиною мовчання. Підготував і вів концерт «Думка на два серця» журналіст, диктор ірпінського радіо Сергій Рожновський. Його співведучою була Ольга Шевчук. Знаємо пана Сергія як гарного україномовного поета. Цього разу почули його вірші польською мовою.

Захід розпочався і закінчився гімнами України та Польщі.

Данута КОСТУРА

газета “Ірпінський вісник”№23 (2767) 10 червня 2016 р

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code