У Ворзелі змагалися молоді піаністи Київщини


Данута КОСТУРА

Впродовж трьох днів, 15 -17 квітня, у Ворзелі проходив I регіональний конкурс молодих піаністів “Весна в Уваровському домі” . У затишній камерній залі ворзельського Центру Культури свою майстерність гри показали 63 молодих піаністи не тільки з Київської області, а ще з трьох областей.

Заснований конкурс Центром Культури «Уваровський дім» відділу культури , національностей та релігій Ірпінської міської ради.

Партнерами в організації та проведенні І регіонального конкурсу молодих піаністів «Весна в Уваровському домі» є Ворзельська селищна рада, ТОВ “Концертне агенство “Ваш імпресаріо».

Художній керівник ЦК «Уварівський дім» Ірина Каленчук вважає, що цей конкурс є творчим плацдармом для молодих піаністів і має всі шанси перерости у всеукраїнський. Вона вважає, що такій широкій зацікавленості конкурсом слід завдячувати, зокрема, і високопрофесійному журі.

Голова журі Наталія Гриднєва, професор Національної музичної академії України ім. П.Чайковського, наголосила, що метою конкурсу є виявлення та підтримка обдарованих молодих піаністів. Багато наших музикантів працює за кордоном. Треба виростити нове покоління, щоб воно пустило корені в Україні, не шукаючи щастя поза її межами.

Член журі, професор Анна Смєхова, за плечима багато років роботи у Міжнародному конкурсі молодих піаністів памяті Горовіца, сказала, що з задоволенням взяла участь у конкурсі. Вважає, що за ним – велике майбутнє. Конкурс у фінансовому плані доступний. До того ж Ворзель – курортна зона під Києвом, з чудовою камерною залою. Тут живі музичні традиції ( впродовж останніх років у ЦК відбулись 130 концертів, присвячених Лятошинському, який тут проживав і творив. Його правнуки були присутні на врученні нагород).

На третій день відбулося вручення нагород та Гала-концерт переможців. Володарем Гран-Прі стала третьокурсниця Національній музичної академії України ім. П.Чайковського Ірина Доценко ( клас Ольги Ліфоренко).

Заслуговують на глибоку вдячність за самовіддану працю ініціатори й організатори цього першого конкурсу. Сподіваємось, що Ворзель знову стане осередком музичної культури, яким він був, коли функціонував Будинок творчості композиторів і в ньому творили видатні музиканти України.

Данута КОСТУРА

Газета «Ірпінський вісник» №16 (2760) 22 квітня 2016 року

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code