Данута КОСТУРА
газета “Західне передмістя Києва” №11(61) 22 березня 2013 року
16 – 17 березня Ворзель вчетверте приймав учасників Всеукраїнського фольклорно-етнографічного фестивалю імені Василя ВЕРХОВИНЦЯ «Золоті ключі».
Близько 400 аматорів із 9 областей зустрілись на ошатній сцені санаторію «Україна». Тут виступили слобожанці і буковинці, подоляни і таврійці, представники центральних областей. Вони співали, танцювали, грали на різних інструментах, читали усмішки, створюючи яскраве, насичене дійство. Інколи їм підспівував увесь зал.
Журі на чолі з народним артистом України, професором Миколою БУРАВСЬКИМ присудило гран-прі у різних номінаціях:хореографічному ансамблю «Ровесник» Вінницького промислово-технологічного колледжу, народному жіночому фольклорному ансамблю «Горлиця» з села Фрунзе, Херсонської області, хору «Надія» з села Шпитьки, Києво-Святошинського району.
Цьогорічний фестиваль відрізняється від попередніх великою кількістю дитячих і студентських колективів.
Скажімо,із села Білки, що на Сумщині, приїхало 28 школярів–ложкарів – майже чверть усієї сільської школи. І зайняли 1 – ше місце. А з Чернівеччини , з села Недобоївці шкільний ансамбль гармошкарів , 2 – ге місце.
Ворзельський фестиваль має свою історію.
З 1980 по 1991 рік на українському радіо існував конкурс «Золоті ключі», який вела радіожурналіст Галина ВЕРХОВИНЕЦЬ. У 2009 році проект у Ворзелі відродила разом з КОЦ «Цитадель» Ольга УСПЕНСЬКА, яка всі роки співпрацювала з «Золотими ключами». Почесним головою журі стала Галина Верховинець, племінниця Василя Верховинця.
Щоб фестиваль відбувся потрібні благодійники. Долучилися до низки постійних спонсорів і місцеві – ворзельська влада, екопідприємство «Рада», ТОВ ДМК «Хліб», газета «Західне передмістя Києва».
Посприявши розселенню по санаторіях близько 100 учасників, місцева влада вирішила, що свою місію виконала. І повністю проігнорувала разом з депутатами таку яскраву, престижну, як для Ворзеля подію.Жаль, що голови селищних рад, депутати, які супроводжували свої колективи не змогли поспілкуватися у неформальній обстановці зі своїми ворзельськими колегами.
Четвертий фестиваль «Золоті ключі» уже в історії. Він зробив свою благородну справу – нагородив особливо старанних, підбадьорив інших, розворушив байдужих. По його підсумках будуть створені радіопередачі, а публікації у різних виданнях розкажуть про кращі колективи.
Свій вільний час громадяни витрачають по-різному. Частина громадян віддає творчості, наповнюючи прекрасним свої душі і серця. А фестивалі – це своєрідні віночки їх досягнень.
Данута Костура
Довідка:
Василь Верховинець народився у 1880 р. на Івано-Франківщині. Після закінчення учительської семінарії викладав співи, згодом проявив себе як актор. На запрошення корифея українського театру Миколи Садовського переїжджає до Києва. Працює актором, згодом хормейстером , диригентом, хореографом. Видає книги «Українське весілля», «Українські танці», « Теорія українського народного танцю».Остання видержує 5 перевидань. Створив жіночий ансамбль театралізованого співу. На його традиціях виховувалися знакові українські колективи. Його тричі заарештовували. Востаннє у 1938 р. Тоді і стратили,звинувативши у шпигунстві та у зв’язках з харківською націоналістичною організацією. Реабілітований у 1958 р.
no images were found
Popularity: 4% [?]