У Патріаршому соборі УГКЦ вшанували роковини відходу у вічність Блаженнішого Любомира

Данута КОСТУРА

Вшанування розпочалося з Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав у співслужінні з єпископами та духовенством.

З проповіддю до вірних звернувся владика Гліб (Лончина)- єпископ УГКЦ, апостольський екзарх українців греко-католиків у Великій Британії. Владика, зокрема, поділився своїми спогадами про своє перебування з Блаженнішим Любомиром у монастирі. Єпископ наголосив, що Блаженніший Любомир був Людиною молитви, завжди дивився на життя з вдячністю. « Він умів говорити з Папою Римським, з кардиналами і з простими робітниками. Кожна людина була для нього братом і сестрою у Христі. Він кожну людину поважав» – сказав владика Гліб. Одна з улюблених фраз Блаженнішого  – «Бути Людиною». За словами єпископа, це означало для Блаженнішого Любомира бути людиною в Бозі, бути вдячним і уважливим, бути святим.

Блаженніший Святослав повідомив, що при Патріаршій курії УГКЦ створено Фонд пам’яті Блаженнішого Любомира, який координуватиме всі церковні, громадські, інтелектуальні ініціативи. «Ми відчуваємо, що повинні разом прийняти відповідальність за осмислення, збереження і поширення спадщини Блаженнішого Любомира», – сказав Глава УГКЦ.

Предстоятель УГКЦ нагадав, що днями у с. Княжичі, на будинку, де впродовж останніх 10 років свого життя проживав Блаженніший Любомир, відкрита меморіальна дошка.

На міжнародному літературно-мистецькому фестивалі «Книжковий Арсенал»  відбулася презентація книги «Найдорожча Мамусю» – листування сина з матір’ю. Книгу представляла племінниця Блаженнішого Марія Рипан, яка приїхала з Канади.

Після Літургії відбулася Панахида у крипті Патріаршого собору, де похований  Блаженніший Любомир.

Після Панахиди скрипаль Ілля Бондаренко зіграв  «Екслібриси» Ганни Гаврилець та мелодію пісні «Гуцулка Ксеня».

Хор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, який часто виконував для Блаженнішого його улюблені твори, виконав  пісню про батька «Батьку мій, лебедю білий».

Поминання пройшло під знаком  великої любові і шани до Блаженнішого Любомира.

Данута КОСТУРА

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code