Три розмови про Україну

Данута КОСТУРА

У київській книгарні «Є» відбулась презентація книги «Три розмови про Україну».  У презентації взяли участь автор ідеї та упорядник книги віце-прем’єр міністр В’ячеслав Кириленко,  Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет і телеведучий Микола Вересень. Четвертий учасник «Розмови про Україну» письменник Василь Шкляр перебував в цей час у Литві.

В’ячеслав Кириленко зазначив, що ці три розмови на різні теми, але, насправді, йдеться про одну справу і ця справа – Україна. Про «її становлення, боротьбу за неї та її подальше  майбутнє».

Книга складається з трьох частин: «Віра», «Боротьба», «Ідентичність».

Перша частина «Віра» – розмова В’ячеслава Кириленка  зі Святішим  Патріархом Філаретом про віру в Бога і в Україну, про становлення самостійної від Москви Церкви Київського Патріархату після проголошення Незалежності, про те, чому не вийшло з наданням автокефалії 10 років тому і про виклики, з якими зіткнулися нині щодо надання Томосу.

Друга частина «Боротьба» – розмова В’ячеслава Кириленка з Василем Шклярем про його знакові твори, історію їх написання і як на цих творах формувався світогляд багатьох нинішніх Героїв російсько-української війни на Сході. Василь Шкляр також говорить  про політику, владу, а ще про свою сім’ю, середовище, у якому зростав і формувався.

Третя частина «Ідентичність» – розмова Миколи Вересня з В’ячеславом Кириленком про три українські революції, активними учасниками яких вони були. А згодом втілювали і втілюють цінності Майданів: Вячеслав Кириленко як депутат, а згодом, як посадовець, Микола Вересень, як журналіст, телеведучий. Це розмова про відмінності між українцями та росіянами, про «рускій мір», а також про виклики, з якими зіткнулось українське суспільство та про здобутки впродовж останніх трьох десятків років.

На презентації Патріарх Філарет, зокрема, сказав: «Нам треба  будувати українську державу на правді, тому ми повинні знати свою правдиву історію, а не ту історію, яку нам навіває північний сусід. Весь світ знає, що Росія настільки обплутує світ неправдою, що їй вже не вірять. Не вірять, навіть тим міжнародним договорам, які вона підписує, не вірять, що вона їх виконає.

Ця книга викриває неправду. Особливо це важливо напередодні отримання Томосу. І в Україні буде одна Українська православна церква.  А той, хто не хоче бути, нехай залишається, але називається Російська церква в Україні.

Зараз йде шалена боротьба, щоб не допустити отримання Україною Томоса. Але їм цього не вдасться. Томос буде, рано чи пізно.

Раз є держава, мусить бути незалежна церква. Тому нинішній Президент докладає стільки зусиль, щоб Томос був наданий в час його каденції», – сказав Патріарх Філарет.

В’ячеслав Кириленко підкреслив, що теперішній політичний клас єдиний у питанні автокефалії. При Президентові Ющенку не було такої консолідації.

Нинішній Президент особисто займається цим питанням. «І це, до речі, невдячний хрест, бо особливих дивідендів навряд чи буде мати, а ризики політичні дуже великі. Уряд підтримує і у Верховній Раді є 300 голосів. В Константинополі це бачать», – сказав віце-прем’єр міністр.

Микола Вересень, зокрема, сказав: « Це дуже гарний проект, сподіваюсь на нашу подальшу співпрацю. Ми збираємось зробити нашу усну історію, щоб потім не докоряти собі, чому не спитали старших людей, на плечах яких постала Україна, що вони думали, що зараз думають про Україну».

На запитання чи можливий реванш, В’ячеслав Кириленко відповів, що, на жаль, можливий у церковній справі, політиці, культурі, декомунізації – у всьому тому, що змогли зробити за чотири роки. Революція не завершена. 2019 рік буде дуже складним для України, вже відчувається турбулентність.  Існує ще досить велика п’ята колона, яка продовжує говорити, щодалі активніше,  про те, що ніякого поступу не має, що економіка впала, що все робиться невірно.

«Є відверті вороги, які не бачать існування України. Але наш напрямок, який ми тільки зараз почали реалізовувати, вірний», – сказав віце- прем’єр міністр.

В’ячеслав Кириленко сказав, що всі авторські виплати будуть повністю скеровані на допомогу бійцям АТО.

Данута КОСТУРА

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code