Свої 85 років Київщина відзначила в Ірпені

Данута КОСТУРА

Барвисте дійство розгорнулось на центральній площі Ірпеня у неділю, 24 вересня. Свої досягнення представляли райони Київщини.

Тут була продукція, якою славиться область, новинки, як наприклад, картопля, яка у розрізі нагадує кольором буряк ( Немішаївський Інститут картоплярства). Її можна було дегустувати гарячою. Тут же продавались елітні сорти картоплі для садівництва.

Крупи зі спельти пропонував  «Білоцерківхлібпродукт». Це різновид особливої пшениці, яка вимагає спеціального підходу у переробці. Спельта  при вирощуванні  не потребує мінеральних добрив, є дієтичним продуктом. Особливо для тих, хто страждає алергією на пшеничну клітковину (глютен). Особливо корисна для хворих, які страждають на діабет, мають проблеми з підшлунковою залозою, нормалізує роботу ендокринної, травної системи.

А ще можна було побачити сільгосптехніку, зокрема, закордонні чудо-агрегати. Деяку техніку виробляє  Київщина.

Майже кожен район демонстрував свої таланти. Ті, хто відвідав виставку до офіційного відкриття, могли побачити та почути на малій сцені, як співають і танцюють учасники.

 А колективи, які вже не були задіяні у концерті, співали біля своїх наметів. Таким чином виставкова алея перетворилася на концертну сцену.

З учасником УПА 93-літнім Теодором Дячуном, який проживає у Білій Церкві і є Почесним громадянином міста  спілкувалися та фотографувалися  багато людей. Часи таки змінюються.

Райони представляли себе різноманітними наїдками: хто якнайкраще приготував і «подав» на вітрину.

Страви доповнювали композиції на українську фольклорну тематику.

В Ірпінь привезли і «живність»: овець, кіз, корову. Вони були у віночках, а деякі і у намистах. Це ще більше забавляло відвідувачів.

 

Після обіду до наметів завітав голова Київської облдержадміністрації  Олександр Горган із своїм супроводом. Перед тим він урочисто відкрив в Ірпені комунальний дитячий садочок та шкільний спорткомплекс.

Його зустрічали піснями, закускою, вручали сувеніри.

На офіційній частині свята вручались нагороди. Потім відбувся концерт дитячих колективів і Тіни Кароль. Святкування завершилось фейєрверком.

Данута КОСТУРА

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code