Данута КОСТУРА
Недавно велику частину території Будинку творчості композиторів « Ворзель» огородили будівельним парканом і почали розчищати від чагарників. Днями був підписаний договір з Національною спілкою композиторів на реконструкцію першої черги БТК та оприлюднений план.
Щоб ця знакова подія відбулася довелось чекати 6 років.
Історія відновлення поруйнованого у 2014 році Будинку творчості композиторів терниста. Сплелись воєдино величезні борги за електрику, газ, оренда землі, а ще інтереси співвласників будинків і підсобних приміщень. Будинки Спілка продала ще до вандалізму.
Що зроблено
Всьому цьому потрібно було дати лад. У законний спосіб. Ігор Гавриленко у своїй статті « Про будинок творчості композиторів «Ворзель» перераховує, що довелось зробити, щоб наблизитися до Першої черги реконструкції Будинку творчості:
«На нинішньому етапі у справі відновлення БТК «Ворзель» виступають чотири офіційних суб’єкти: Національна спілка композиторів України, сам БТК «Ворзель» як юридична особа, ТОВ «Мистецька резиденція «НОТА» і Ворзельська селищна рада. Аби досягти існуючого порозуміння і закласти засади цивілізованої співпраці заради благородної мети, знадобилося майже три роки налаштувань і узгоджень.
Наприклад, територія БТК «Ворзель» врешті внесена до Електронної кадастрової карти України – а ще донедавна на місці її розташування в кадастрі була незрозуміла біла пляма без меж і позначень. Також було вирішено судове питання по боргу за електроенергію, вирішено питання по сплаті земельного податку, відновлено роботу трансформаторної підстанції із встановленням лічильників з JPS, здійснено експертну оцінку стану свердловин, майнову оцінку всіх будівель тощо. Також врегульовано цілу низку інших питань із землекористування та управління власністю. Тобто, зроблено дуже багато, хоча надалі роботи ще більше. І що важливо – все це відбувалося і відбувається в форматі збереження статусу земель рекреаційного призначення та без зміни цільового призначення комплексу».
http://imounr.org.ua/pro-budynok-tvorchosti-kompozytoriv-vorzel/#more-24297
Паралельно шукали інвестора. Щоб вдихнув нове життя у цей унікальний об’єкт, зберігши при тому історію творення української музичної і пісенної класики, яка тут народжувалася. І, здається, нарешті такого інвестора знайшли.
Що буде зроблено у першу чергу
Сергій Білявський, який опікується будівництвом, розповів що уявляє собою реконструкція.
Сюди входить: 1- парковка; 2 – приміщення охорони і підсобні приміщення; 3 –готель; 4 – музей Борисоглібської; 5 – адміністрація БТК, номери; 6- багатофункціональна зала; 7 – готельний комплекс.
Багатофункціональна зала вміщатиме 300 осіб,
Готель на 16 номерів матиме невелику конференц залу на 30 осіб,
Готельний комплекс – це наразі два будинки, у яких планується по 2 номери у кожному: будинок, у якому творив Микола Дремлюга ( симфонії, перший в історії української музики концерт для бандури та симфонічного оркестру )
і адміністративний будинок, де також будуть два номери.
У першу чергу реконструкції ввійшов і будинок під №2. Там буде розміщуватися приміщення охорони і підсобні приміщення.
Згодом планується відновлення будиночків, де творили Платон Майборода (пісні: «Рідна мати моя», «Київський вальс», «Пісня про вчительку», «Виростеш ти, сину», «Білі каштани»);
та будинок, де на меморіальній дошці написано імена Георгія Майбороди, Андрія Штогаренка, Костянтина Данькевича.
Наразі йде експертиза стану будинку, де Олександр Білаш написав «Два кольори» та будинку Ганни Борисоглібської ( з якого, власне, почався БТК).
Дуже би хотілось, щоб ці будинки також були збережені.
За словами Євгена Петриченка, директора БТК, тривають пошуки бізнес моделей, які будуть здатні вивести Будинок творчості на рівень самоокупності.
Данута КОСТУРА
Popularity: 2% [?]