Проект «Україна – форпост Європи»

Данута КОСТУРА

Ініціативна група воїнів – учасників АТО започатковує історико-краєзнавчий проект, який  об’єднає однодумців щодо усвідомлення власної історії та пошуку правильних шляхів розвитку України.

Представлення проекту відбулося в Укрінформі у День українського добровольця.

 

Перший етап  проекту  – кінний похід «Шляхами предків»- від Межигірщини, де формувалась українська державність до ймовірного місця битви на Калці у 1223 році. Там об’єднані давньоруські війська дали перший бій  монгольській орді під час її нашестя на Східну Європу в 1222 -1223 роках.

Похід, загальною тривалістю 9 – 10 діб, заплановано на початок травня 2018 р. Пройде від Межигірщини через Обухів, Трахтемирів, Чигирин, Камянське, Запоріжжя, Бердянськ.

Місцезнаходження літописної річки Калка залишається предметом наукових дискусій. Існує декілька наукових версій вірогідних місць битви.

З літописів відомо, що від острова Хортиця  до місця битви, дружина пересувалася близько 9 діб.

Дотримуючись однієї з версій ( але в жодному разі не сприймаючи її як домінуючу), фінальну частину кінного походу заплановано провести через о. Хортиця до точки ймовірного місця битви  на території Бердянського району Запорізької області.

Голова ГО учасників АТО «Справедливість» Тарас Костанчук сказав, що орда споконвіку насувається зі сходу, з півночі і зупиняється на території України. На цей раз орда – з Російської Федерації. Проект  допомагає не тільки відновити історичну справедливість, згадати і показати  героїчні події, але і допомагає учасникам  АТО пройти соціальну реабілітацію, знову відчути себе корисним для країни.

Координатор проекту, ветеран АТО (батальйон «Донбас») Вадим Саввон наголосив, що під час походу учасники планують відвідувати краєзнавчі музеї, побачити їх стан, дізнатися як місцева влада підтримує культуру, в якому стані знаходяться заповідники. На кожній точці зупинки маршруту планується проведення різноманітних заходів з активним залученням краєзнавчих музеїв.

Додаткове завдання – озвучити реальні проблеми сучасної кінної культури.

Плануються репортажі з місць відвідувань, документування на плівку, фільм.

Долучитись до проекту можна за посиланням.

Данута КОСТУРА

 

 

 

 

 

 

 

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code