Агломерація і Асоціація

 

Данута КОСТУРА

В ужиток українців почало входити поняття «агломерація» ( приєдную, нагромаджую). Це коли певні населені пункти групуються за виробничими, рекреаційними, культурологічними ознаками.

В межах агломерації спільно використовується територія, громадський транспорт, охорона громадського порядку, спільна комунальна інфраструктура ( водопостачання, каналізація, поводження з твердими побутовими відходами).

Закон про агломерацію був поданий 17-ма депутатами на розгляд Верховною Радою минулого року. У ньому наголошується, що у світлі децентралізації, об’єднання територіальних громад не враховується роль великих міст  у розвитку як регіону, так і держави.

Головне науково-експертне Управління Апарату ВРУ дало свій висновок щодо цього закону: відхилити його у першому читанні – Конституція України не передбачає, зокрема, такого устрою, як «міські агломерації». Головне Управління не погодилось зі змінами, які депутати внесли до Земельного кодексу, щодо надання Радам агломерацій повноважень з управління та розпорядження земельними ділянками  спільної власності територіальних громад та землями державної власності.

Оскільки  в багатьох населених пунктах України генеральні плани міст, селищ та сіл не затверджені, то зміни можуть підмінити генеральні плани населених пунктів схемами планування територій міських агломерацій.

 

Подібних зауважень багато. Звідти і пропозиція Головного Управління – відхилити.

 

У Київській міській раді вирішили підійти до питання з іншого боку. Є законне поняття «асоціація» (з’єдную, зв’язую) — добровільне об’єднання фізичних або юридичних осіб для досягнення спільної мети на засадах взаємовигідної співпраці при збереженні самостійності, правової та майнової незалежності її членів. Але чомусь прирівняли Агломерацію до Асоціації: « Ініціювати створення місцевої асоціації «Київська агломерація» (далі – Асоціація) відповідно до частини першої статті 8 Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування».

Якщо це Асоціація, то там не повинно бути поняття Агломерації.

 

Київська міська рада доручила Київській міській адміністрації провести консультації щодо створення Асоціації з прилеглими до Києва населеними  пунктами в лиці міських, сільських і селищних голів та секретарів.

 

Асоціація, як взаємовигідна співпраця, може бути корисною для приміських територій. Але при неухильному дотриманні суб’єктами самостійності та незалежності.

 

Нагадаємо, що у проекті закону Київська агломерація фактично об’єднує 11 міст (Київ, Бориспіль, Боярка, Бровари, Буча, Васильків, Вишгород, Вишневе, Ірпінь, Обухів, Українка), 8 селищ (Ворзель, Глеваха, Гостомель, Калинівка у Броварському районі та Калинівка у Васильківському районі, Коцюбинське, Козин, Чабани) та понад 50 сіл. Щоденно до столиці з області приїжджають на роботу близько 560 тис. людей, що складає 32% населення усієї Київської області. Зокрема, кожного дня на роботу до Києва їздять 41% мешканців міста Бровари та 43% мешканців міста Ірпінь.

 

Данута КОСТУРА

 

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code