Відбулось чергове засідання ГО «Народна рада Ворзеля»

Олена САЛТИКОВА, Юрій ДЕМЧУК

Засідання ГО “Народна Рада Ворзеля” (від 18.03.2018) було присвячене питанням, які є і залишаються першочерговими в житті селища, а саме:
-асфальтовий завод
-генеральний план
-агломерація з Києвом
-зелені зони та насадження
Треба відмітити, що крім 9-х членів ГО були присутні ще 8 мешканців, яких цікавить життя Ворзеля.
По питанню будівництва асфальтового заводу маємо 1-й висновок Департаменту Державної Архітектурно-будівельної інспекції Київської області, в якому зазначено виявлені порушення, починаючи з проектування і до будівництва, а саме: проектна документація розроблена з порушенням містобудівного законодавства та будівельних норм. Документація не відповідає ДБН, будівельні роботи розпочато без дозволу і т.д. За результатами перевірки складено акт, приписи, зокрема, про зупинку будівельних робіт та протокол про правопорушення у сфері містобудівної документації. Власнику асфальтного заводу дали 2 місяці строку для приведення документації до норм законодавства і якщо за цей час він їх не приведе до норми (а він їх не може привести, адже там практично все зроблену в супереч закону) то буде припис про добровільне знесення об’єкта. А далі невідомо як піде діло. Або власник справді розбере цей асфальтний завод і кудись перевезе, або ДАБІ доведеться подавати в суд. А суд це річ довготривала і непередбачувана в наших умовах.
Отже, ситуація поки що складається на користь громади і події розгортаються в правильному напрямку. Надалі наші дії : чекаємо-контролюємо-діємо-сповіщаємо!

Питання по Генеральному плану

Члени ГО разом з мешканцями Ворзеля подавали в селищну раду пропозиції по розробці Генплану, а саме збирали підписи за збереження зелених зон Ворзеля і відображення їх на генеральному плані як рекреаційні: ландшафтні парки, парки, сквери, зони відпочинку. Маємо надію, що всі ці пропозиції по збереженню зелених зон будуть враховані. Втім, дехто навпаки не полишає ідеї забудувати зелену зону розміром майже в 5 Га. Мова йде про сина скандального екс-заступника генпрокурора Даниленко В.А. та його партнера Ільїна М.Г., які вкотре хочуть забудувати територію колишнього санаторію «Свобода», про що подали відповідну пропозицію до ВСР для врахування при розробці Генплану. Ознайомитися з пропозиціями які надійшли до ВСР, в тому числі і від нашої ГО «Народна Рада Ворзеля» (від ГО підготували досить розгорнуті пропозиції щодо розробки Генплану саме як курорту), можна за посиланням: http://www.vorzel-rada.gov.ua/?p=4117 .

В той же час, громадськість хвилюється, що питання формування та затвердження стратегії розвитку Ворзеля перебуває тільки на початковому етапі, а Генплан вже починають розробляти. Тому є побоювання, що місцева влада, яка кілька років вперто саботувала питання відновлення статусу Ворзеля як курорту місцевого значення, може закласти в завдання на розробку Генплану зовсім інші цілі, ніж того вимагає громада. Мова йде про стратегію розвитку селища саме як курорту. Звичайний Генплан «спального району» нам не потрібен. Тому надіємось що посадовці не підуть на такий обман і Генплан буде розроблятися виходячи з затвердженої стратегії розвитку. Тож тримаємо питання на контролі

.
Агломерація, чи асоціація

Остання новина про створення асоціації «Київська агломерація» неабияк сколихнула дискусії серед мешканців. Хоч мова йде поки що про створення своєрідної спільної консультативної ради органів місцевого самоврядування – асоціації. Адже законних підстав для буквального об’єднання в агломерацію не існує. Є лише законопроект, який по багатьом статтям суперечить іншим законам та Конституції. Але ГО ”Народна Рада Ворзеля” висловлює своє негативне відношення до цієї ідеї і вважає, що кроки в бік агломерації з Києвом негативно вплинуть на збереження рекреаційного потенціалу Ворзеля та заважатимуть розвитку як курорту. Складається враження, що київській владі просто стало «королевства маловато – разгуляться негде». Дане питання також буде розглядатися на сесії ВСР 22.03.2018

.
4. Скоро прийде справжня весна, зійде сніг, оголюючи всі непривабливі моменти. З приходом теплих погожих днів чекаємо на комісію з Одеського інституту курортології, на роботу якої вже передбачили виділення коштів із місцевого бюджету. Але для цього треба упорядкувати селище. ГО “Народна Рада Ворзеля” готова підключитися до робіт по благоустрою територій селища та приймати участь у суботниках, до чого закликаємо і всіх інших небайдужих мешканців селища.
5. Про зелені та сухі насадження

При Ворзельській селищній раді створена комісія з обстеження зелених насаджень та зняття аварійних дерев , в яку також увійшли представники громади Костура Д.В. та Аксьонов В. Комісія розмітила та промаркувала 15 сосен біля ЦК «Уваровський дім» , які підлягають видаленню. Діаметр дерев 42 – 62 см, висота 26 -28 м. Вік більшості сосен близько 120. Бажаючі приймати участь у роботі комісії можуть долучитися, написавши заяву в ВСР.

І ще важлива новина — вийшов перший номер інформаційного бюлетеня ГО “Народна Рада Ворзеля”

Правда, роздрукувати його великим накладом не вийшло (не було фінансування, тому спробували роздрукувати в домашніх умовах), але певну кількість примірників віднесли в «Ветеранський» магазин, що знаходиться по вул. Європейська. Електронну його версію можна прочитати тут: https://goo.gl/AWJKfn

Невдовзі планується випуск свіжого номера, то ж бажаючі зможуть долучитися до справи і фінансово.

Присутні на зборах мешканці селища брали активну участь обговоренні, висловили свої думки, надавали пропозиції, які будуть враховані в роботі ГО.

Олена САЛТИКОВА, Юрій ДЕМЧУК

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code