Проблема безпритульних тварин – це питання моралі, грошей і влади

Юлія Гніденко


4 жовтня у приміщенні Ірпінської міської ради відбувся круглий стіл «Вирішення проблеми безпритульних тварин в місті Ірпінь та Приірпінні», присвячений Міжнародному дню захисту тварин.

Учасниками круглого столу стали представники влади (депутат Ірпінської міської ради Петро Ященко, представники виконавчого комітету ІМР Микола Шкуренко, Валентина Лаврик) та громадських організацій   

(ГО «Жіноча організація «Лада» та БФ «Фонд громади Приірпіння» Тетяна Ледньова і Галина Єгорова, ГО «В добрі руки» Лідія Клименко і Катерина Жуковська) та інші. Вони поставили перед собою широку мету: досягнути забезпечення реалізації ірпінської міської програми регламентування чисельності безпритульних тварин гуманними способами на засадах співпраці громадських організацій, влади та бізнесу.

За статистикою, близько 80 % безпритульних тварин в минулому були домашніми улюбленцями.

Обговорювали питання стану реалізації міської програми, проблему правильного поводження із безпритульними тваринами, створення реабілітаційного центру для систематичної стерилізації безпритульних тварин та притулку для їх утримання, забезпечення діяльності притулку і реабілітаційного центру через консолідацію зусиль влади, бізнесу та громадськості.
Обговорення нагальних питань розпочала Марія Цимбалюк, представник громадської організації «Центр захисту тварин», яка, до речі, й виступила ініціатором проведення цього круглого столу. Марія Павлівна наголосила, що проблема безпритульних тварин — це проблема виховання людей та моралі суспільства: «У 2006 році українським урядом було прийнято закон, який не допускає жорстокості по відношенню до тварин — домашніх і безпритульних. Прийняли статут і програму, яка забороняє жорстоко поводитись з тваринами — отруювати, стріляти тощо». Незважаючи на це, ходять чутки, що собак продовжують відстрілювати й отруювати.
«Коли Анатолій Присяжнюк став головою Київської облдержадміністрації, він надіслав всім головам районних державних адміністрацій лист з проханням «надати до державного управління охорони навколишнього природного середовища у Київській області чіткі та конкретні пропозиції щодо створення притулків для безпритульних тварин у районах та містах області до 1 лютого 2011 року, проводити з населенням навчання правил поводження з безпритульними тваринами та подати до обласної державної адміністрації та обласної ради проект цільової програми регулювання численності безпритульних тварин у населених пунктах Київської області». Відповідь нашої адміністрації – немає коштів у бюджеті», — говорить Марія Цимбалюк.
Депутат ІМР Петро Ященко на це відповів: «У влади не завжди доходять руки до вирішення питання турботи про «братів наших менших». Але коли ми будемо приймати бюджет міста, то постараємося передбачити виділення коштів для стерилізації безпритульних тварин». Звичайно, можна було б стерилізувати тварин у Києві, але, якщо у минулому році така послуга коштували 250 грн, то зараз, щоб забрати і простерилізувати собаку, необхідно вже 828 грн. Щодо побудови притулку для тварин в Ірпінському регіоні, необхідно зазначити, що для здійснення будівництва в обов’язковому порядку необхідно знайти землю, розробити проект, який має пройти експертизу, а на це може піти багато часу… Можна написати й проект до ГО «Фонд громади Приірпіння», який займається наданням грантів на реалізацію соціально значимих ініціатив, про що повідомила представник організації Галина Єгорова. Такі гранти надаються і з місцевих бюджетів.
Продовжував розмову депутат Київської облради Леонід Танцюра. Він заявив, що проблема безпритульних тварин – це питання моралі, грошей і влади і додав, що в генеральні плани міста обов’язково необхідно закладати місця для притулків. Представники ГО «В добрі руки» Катерина Жуковська і Лідія Клименко з м. Вишневе порадили «вибивати» кошти на подібні потреби не з бюджету міста, а звертатися до спонсорів та небайдужих людей. Їхня громадська організація пішла саме таким шляхом. Так як землі для побудови стерилізаційного приміщення не знайшлося, розчистили старе звалище, вивезли 265 машин сміття і побудували нову будівлю. Своїм досвідом поділилася і голова громадської організації «Підприємці Приірпіння» Уляна Бойчук: «За кордоном найбільший вплив порівняно з партіями мають саме громадські організації. Для досягнення своїх цілей громадська рада Приірпіння має бути більш активною: виходити на мітинги, вести діалог із владою, звертатися по допомогу до підприємців». Підсумки круглого столу підвела Тетяна Ледньова, яка наголосила на тому, що громадськість бере на себе відповідальність: «Ми маємо об’єднати всі зусилля і знайти можливість системного підходу вирішення цієї проблеми». Вирішили створити робочу групу з вирішення питань, які обговорювалися під час круглого столу, а також дотичних до них, підключати до роботи громадські організації Приірпіння, яких закликали надсилати свої пропозиції до «Фонду громади Приірпіння».

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code