Про чергову сесію ворзельської ради

ДанутаКОСТУРА

37 сесія VI скликання зібрала в Уварівському домі 22 серпня не тільки депутатів. Прийшли мешканці, громадські активісти. Були тут  вже і традиційні шини з прикріпленими плакатими, які повинні були нагадати місцевій владі, що порушувати закони не варто.

На сесії у порядку денному під №3 стояло  питання « Про затвердження проекту «Внесення змін до генерального плану селища Ворзель, плану зонування території селища Ворзель» .

Ворзельський архітектор Шома показав ці зміни на плані – близько 3 га лісу, що біля Ощадбанку, влада вирішила не забудовувати багатоповерхівками. Повернула цій землі статус рекреаційної.

Натомість, цей «широкий і благородний» жест був знівельований іншою схемою. Як виявилось, землі колишнього санаторію «Свобода», що по вул. В. Жовтня, 114, відводились під житлову забудову. Але для цього треба було змінити  цільове призначення  майже 5 га лісу ( в порядку денному питання зміни цільового призначення  стояло під № 38: Про затвердження проекту землеустрою щодо виділення земельної ділянки , цільове призначення якої змінюється гр.. Даниленку Вячеславу Анатолійовичу та Ільїну Микиті Геннадійовичу для будівництва та обслуговування жилого будинку , господарських будівель і споруд в селищі Ворзель, вул. В.Жовтня, 114 ( площею 4, 879 га існуюча ділянка у власність).

Почав щось там доповідати ірпінський архітектор Копач, але його не сприйняв зал і він швидко покинув сесію.

Депутати не проголосували ці два питання.

А от питання №15 « Про надання дозволу на виконання проекту землеустрою щодо встановлення ( зміни) меж селища Ворзель Київської області» проголосували. Не зважили на попередження  землевпорядника  і, здається, юриста, що голосувати це питання не можна, бо генплан не прийнятий.

Ворзельська влада вирішила, що вже пройшла всі етапи, пов’язані з затвердженням  генплану. Селищний голова Олександр Венгрик  ці етапи   старанно перераховував. А ще сказав, що генеральні плани не то прийняли, не то збираються прийняти  Гостомель, Коцюбинське, Ірпінь, Буча.

Згадка про Бучу обурила. Буча зараз активно і публічно обговорює свій генеральний план. З ним можна познайомитися на офіційному сайті, у міській раді, на сторінках комунальної газети. Можна вносити впродовж місяця свої пропозиції.

І це не фікція, яку бачили у себе ворзеляни, починаючи з  першого порушення – пункту урядової постанови, де говориться, що спочатку владі треба узгоджувати  з громадою її бачення майбутнього Ворзеля. Ніхто ні з ким нічого не узгоджував. Ніде цей генеральний план не був оприлюднений. Деякий час перед слуханнями висів у селищній раді, але взнати що та до чого у влади було неможливо.  Була спроба, але про неї і згадувати не хочеться.

Влада з допомогою Діпроміста намалювала собі генеральний план , де вже як доконаний факт констатувала  дерибан земель запасу, зміну цільового призначення рекреаційних земель  ( колишній дитячий табір «Буревісник», більша частина  санаторію «Зірка». Зараз нещадно вирубуються дерева , а на їх місці виростають  багатоповерхівки).

Провівши громадські слухання  щодо генплану Ворзеля( на якому старанно уникала відповідей на незручні для неї питання), влада сфальшувала  згодом  протокол цих слухань. І ось тепер нова порція цинізму.

Селищний голова Олександр Венгрик з компанією вирішив таки добити селище , як оздоровницю, знищуючи  ліс. А Ворзель мав статус курорту саме завдяки лісу. Коли ми поглянемо на карту Ворзеля, зняту з супутника, то побачимо серед полів зелену оазу. Це – 320 га добротного лісу, який продукував живодайне повітря. Буча, Ірпінь обрамлюються лісами. Ворзель же оточений полями. І ось зараз ріжуть курку, яка несе золоті яйця. Бо без лісу Ворзель перетвориться у ще одну Боярку, Вишневе чи Обухів.

Після закінчення сесії заметушився, розпереживався приірпінський активіст і вдобавок ще й директор «Уварівського дому» О.Коваленко . Він став переконувати Венгрика, що генплан обов’язково потрібно приймати. Для цього треба ще раз організувати його обговорення з громадськістю ( за день до сесії у селищній раді обговорювали генплан, але  громадськість, яку  представляло четверо ворзелян, не сприйняли запропоновані ні зміни до генплану, ні генплан). Розчарований негативним голосуванням мер спочатку скептично віднісся до такої щирої пропозиції, але згодом стрепенувся: а раптом?

Сесія проголосувала за укладення договору оренди аптеки, за яким орендатор зобов’язувався зберегти її як аптеку-музей. Один із мешканців поцікавився, кому будуть передані 20 соток землі, закріплені за аптекою. Венгрику це питання не сподобалось.

Сесія дала дозвіл на будівництво стадіону та спортивних споруд, які займатимуть площу 1,5 га на Курортному проспекті 1/А ( вул. Леніна). І знову у присутніх виникли контр запитання, на кшталт : звідки селище візьме кошти, чи є саме зараз  така необхідність у стадіоні, тощо.

Більш 40 питань були земельними – продовжувались терміни оренди, затверджувались ділянки, надавались дозволи, тощо.

Зацікавилась , нарешті, влада Будинком творчості композиторів. Вирішила, що треба клопотатися за надання йому статусу заповідника, проголосувала за внесення змін до свого рішення щодо парків «Ворзель» і «Перемога», внесла зміни до бюджету , а також присвоїла Зарубі Миколі Харлампієвичу звання «Почесний громадянин Ворзеля».

Данута КОСТУРА

Газета «Про Ірпінь» спецвипуск « Відверто про Ворзель» №2, 1-7 вересня , 2014 р

no images were found

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code