ЧОМУ Я ПРОТИ ЗАПРОПОНОВАНОГО РАДОЮ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПЛАНУ ВОРЗЕЛЯ

Олександра РАДОВА

Як ми вже розповідали в попередньому номері, 22 серпня в приміщенні «Уваровського дому» відбулося засідання 37-ї сесії Ворзельської селищної рада VI скликання, на розгляд якої було винесено питання «Про затвердження проекту «Внесення змін до генерального плану селища Ворзель, плану зонування території селища Ворзель». Як уже повідомлялося, рішення селищної ради з цього питання депутатамиприйнято не було. Але ж в кулуарах «владної верхівки» не всі цим задоволені, чулися вигуки – «давайте спробуємо ще раз проголосувати».

Ми ще повернемось до питання особистої мотивацію кожного із депутатів селищної ради в цьому питанні, і за їхнього бажання надамо їм слово. Адже щоб бути об’єктивними, потрібно вислухати обидві сторони процесу: і тих, хто «за», і тих, хто «проти». Нині слухаємо думку частини  мешканців селища, які чітко визначилися «проти». Отже – чому Ви проти такого генерального плану селища?

Марія Кондратюк, депутат Ворзельської селищної ради VIскликання, проживає в селищі від народження:

– Попередня каденція селищної ради розробила проект генерального плану, який, можливо, був не ідеальний, але більш адаптований до того, щоб розвивати Ворзель як курорт. Нинішня ж каденція своїми рішеннями впроваджує ліквідацію ключових, на мій погляд, рішень попередньої каденції, і зокрема щодо рекреаційних територій. Це, в свою чергу, позбавляє Ворзель перспектив розвиватися як курорт.

Маю на увазі владні махінації з парком «Перемога» біля селищного ставу – вони кажуть, що його розвивають. То чому остання ділянка аж на березі ставу, по вул.Ватутіна, 67? Погляньте на їхній проект генплану, і переконаєтесь. Та й всі ділянки по Ватутіна – жах! Також – з Погорєлівкою в Кичеєво, парком «Молодіжний» по вул.Шевченка, Курортним майданомбіля залізничного вокзалу та іншими.Ще я проти багатоповерхівок в лісових масивах – їхня «міська» інфраструктура вбиватиме ліс метр за метром. Ні, я розумію, що селище має розвиватись згідно генплану. Але ж не такого, де навіть сучасного центру селища не передбачено, і ще багато-багато чого іншого…

Микола Зажарський, депутат Ворзельської селищної ради VIскликання:

-Я проти такого генерального плану, який розроблявся і приймається з порушеннями.Адже спочатку орган – ініціатор розробки генплану мав публічно оголосити про початок процесу, дати час громаді на ознайомлення з робочим варіантом, надання зауважень і пропозицій, час на їх розгляд і втілення, а потім вже говорити про громадські слухання і затвердження. Більшості із цього зроблено не було. Громаду спочатку взагалі усунули від процесу, ділянки роздавали майже під грифом «секретно», а потім нас, місцевих жителів,запросили поглянути на свій витвір, вже розроблений без нас проект. Який селищу нав’язують заїжджі бізнесмени-забудовники. Яким цей Ворзель – не більше ніж будівельний майданчик. Тобто, суцільні порушення з елементами фальсифікації. Як за таке голосувати? Я – проти…

Наталія Войтенко (Симоненко), мешканка Ворзеля від народження:

-Мало того, що я проти такого генплану, скажу більше – за все це хтось невдовзі обов’язково відповість перед Законом. Не буду перелічувати всі зафіксовані порушення, поставлю лише одне запитання розробникам: чому, починаючи від дня заснування селище, територія між вул.Горького і вул.Ватутіна в районі стрімкого пагорба ніколи не забудовувалась? Невже тодішні землевпорядники були дурніші за нинішніх? Ні, вони були розумні і відповідальні, не як зараз. Вони розуміли – там будувати не можна! Тому на цій місцевості і було розбито парк! Причина – у природному ландшафті,  грунтах і водоносних горизонтах. По першому – частина вулиці Ватутіна розташована нижче рівня селищного ставу,  тому у нас біля будинків вода, пам’ятаю з дитинства, завжди чвакала  під ногами. Потім, грунти: скільки не копай – пісок, дренаж відмінний. Саме завдяки цьому кілька десятиліть тому було знищено всі криниці у дворах по вул. Ватутіна – вигрібні ями сан. «Перемога» були вище, там де зараз газова заправка і «Трембіта». Тому й вода у нас від санаторію, інакше був би соціальний вибух.

Але нинішню селищну владу нічого не вчить. Роздали ділянки по вул.Ватутіна (аж до самісінького ставу) і  Горького. Доходить до смішного, хоча і не смішно: по вул.Горького, між номерами 18 і 20 був лише клуб сан. «Перемога» і далі пагорб, який для вулиці Ватутіна є захисним бар’єром від частини селища, що на узвишші. На якому і розташовувалась частина парку. Нині тут виділили земельні ділянки – Горького №18 «б», «в», «е», «є», «ж», «з», а може й ще. Каналізації немає – лише вигрібні ями; все це на пагорбі;  грунти дренажні – куди подінуться нечистоти? Будуть у наших дворах і в нашому ставку. Селищна влада про це не знає? Знає… То про який генеральний план взагалі можна вести мову!

Газета «Про Ірпінь» спецвипуск «Відверто про Ворзель», №2, 1-7 вересня, 2014 року

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code