Погоджувальна комісія розглянула спірні питання по Генплану Ворзеля

Данута КОСТУРА

До проєкту Генплану надійшло 36 письмових пропозицій та зауважень. Після їх опрацювання Діпромістом і селищною радою, були надані відповіді кожному. Проте виникли спірні питання щодо Генплану. Відповідно до Постанови Кабінету міністрів була створена Погоджувальна комісія з 55 осіб, куди ввійшли розробники, представники виконавчої влади, громадських організацій, спілок.

У Погоджувальній комісії, яка проходила в Уваровському домі, взяли участь 47 членів комісії.

На їх суд були винесені чотири спірні питання, які потребували погодження.

  1. Мешканці вул. Лісової запропонували віднести вул. Білостоцьких та      вул. Лісова до категорії «Житлова вулиця», а не до магістральних, як запропонували розробники. Адже вулицю доведеться значно розширювати, а це торкнеться огорож, будівель, дерев, які знаходяться у цій зоні. Розробники ж вважають, що ці споруди стоять незаконно – коли ще нарізали ділянки, то виходили, згідно з Державними будівельними нормами (ДБН), що Ворзель – селище міського типу. Тобто місто. Більшість членів комісії підтримали мешканців вул. Лісової. Натомість, магістральною зроблять вулицю Білостоцьких  з перспективою прямого виходу на Варшавську трасу. З такою пропозицією зверталися мешканці Кичеєва. 
  1. Біля пошти по вул Курортна, 23-б є зелена зона площею 0,9 га зі здоровими молодими деревами. Її ще у 2007 році тодішня каденція віддала в оренду ТОВ «ТПК «КАСКАД-ІМПЕКС» на 49 років під будівництво багатосекційного житлового комплексу з адміністративними приміщеннями. Розробники у проєкті Генплану  цю ділянку  так і зафіксували.

Небайдужі мешканці запропонували скасувати оренду, а натомість віддати цю ділянку під сквер чи об’єкт рекреаційного призначення.  Натомість прозвучали аргументи, що при скасуванні  оренди будуть судові позови з боку орендаря, селищу доведеться компенсувати збитки за орендну плату, тощо.  У результаті, більшість членів Погоджувальної комісії  підтримала варіант розробників.  

 

3. Ще до 2004 року 50 га земель, наближених до Бучі, були виокремлені, як ділянки під садибне будівництво. Так вони і виділялись за минулих каденцій. За винятком 2, 8 га, на розі вул. Ворзельської та Л. Українки, які були віддані у 2005 році ТОВ « ПП «Ралекс» під житлову багатоквартирну забудову. За цей час там виросли ялинки, берізки. Небайдужі мешканці запропонували зробити цю ділянку парком з комунальним дитячим садком – початковою школою. Розробники Генплану сказали, що 0,55 га зеленої зони на цій ділянці буде збережено. Там планують зробити дитячий майданчик, майданчик для занять спортом, тощо. Заплановані дитячий садочок – початкова школа, магазини, станція очищення води.

Погоджувальна комісія залишила багатоквартирну забудову за умови перерахунку показників щільності забудови  у бік зменшення при коригування детального плану території. Під час розробки Генплану селищною радою було вилучено з цієї ділянки близько 30 соток землі для будівництва станції знезалізнення.

 

  1. Переглянути доцільність розміщення виробничих площ в центральній частині селища.

 

Селищна рада вважає це питання недоцільним, оскільки невелика кількість підприємств, що знаходяться в центральній частині селища є бюджетоутворюючими. До того ж приміщення і земля коло них приватизовані. Рішення про перепрофілювання або передислокацію підприємства слід приймати у випадку, коли зміна технології виробництва, що передбачає зниження викидів шкідливих речовин в атмосферу, неможлива. Комісія підтримала селищну раду.

Таким чином, третій етап щодо прийняття Генплану пройдений.

Данута КОСТУРА

 

 

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code