Поезія – крізь товщу цифр і сухих законів

Данута КОСТУРА

От уже 5 років поспіль у квітні збираються юні поети Ірпінського податкового коледжу, щоб порадіти з нагоди виходу свого колективного альманаху «Злет юнацької душі».

Здавалося б, фінанси, облік, юриспруденція – дещо далекі від поезії. Але, якщо в людини є талант, то він обов’язково нагадає про себе. Інколи, здавалося б, в обставинах, далеких від сприятливих. У нашому випадку поезія пробилася крізь товщу цифр і сухих законів.

«Завдячувати цій події треба перш за все філологам коледжу. Вони виявляють поетично обдарованих студентів і спрямовують їх до гуртка «Молода плеяда», який діє в коледжі майже сім років. Цьогоріч виходу альманаху особливо завдячуємо директору коледжу Наталії Іванівні Руденко – ідейному натхненнику й організатору осередку «Молода плеяда». Вона у сутужний час віднайшла кошти, щоб видати 50 примірників», – розповідає керівник гуртка, викладач української мови і літератури Ірина Володимирівна Тищенко.

У модерній залі Податкового університету зібралися автори альманаху, їх одногрупники, гості, викладачі. Ірина Тищенко, ведучи презентацію, яскраво й оригінально представляла своїх підопічних. Для кожного знайшлися в неї теплі слова, обрамлені у вірші. А поети читали свою поезію, в якій були страждання нерозділеного кохання, турбота і слова подяки рідним та дуже щирі слова любові до України. Директор культурно-мистецького центру «Сузір’я» Марія Богданівна Дика сказала: «Те, що ви несете у собі, робить нас кращими. Я бажаю кожному з вас, щоб ваше слово служило на утвердження добра, краси, гармонії».

Серед почесних гостей на презентації – головний редактор нашої газети Юлія Бережко-Камінська. Вона подарувала авторам, вірші яких їй особливо сподобалися, свою книгу поезій «Так хочеться жити» і прочитала програмний вірш із неї. Також плеядівці отримали календар із репродукціями творів видатного ірпінського художника Володимира Сидорука. «Там, де з’являється Ірина Володимирівна – там з’являється вогник культури і радості. Вона несе це в собі», – сказала Юлія про Ірину Тищенко.

Ми знаємо, наскільки важливими для учнів є врівноваженість, увага, ввічливість учителя, його ерудиція, зовнішній вигляд. Тоді і з’являється зацікавленість предметом. Можливо, саме тому, що Ірина Тищенко володіє всіма цими чеснотами, і виникають такі феномени як збірки поезій студентів.

Данута КОСТУРА

no images were found

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code