Патріарх Філарет освятив церкву у Ворзелі.

Данута Костура
11 грудня 2010 року відбулася одна з найвагоміших для Ворзеля подій – освячення церкви. Освятив нову церкву «Преображення Господнє» Патріарх Філарет. Подія зібрала разом багатьох священників, мешканців та гостей селища. В урочистостях взяли участь і представники нової влади.
У своєму слові до вірних Владика наголосив, що храми будуються, щоб там звучало Слово Боже, нагадуючи про вічні цінності, до яких належить і поняття любові. Поняття, яке робить людей блаженними і яке несумісне з ненавистю. Говорив Патріарх і про добро та зло, покаяння і терпіння.
Величний, ошатний, з багатим іконостасом, наповнений світлом храм постав впродовж трьох років. Продовжуючи традицію попереднього, він почав наповнюватися вишитими прихожанами іконами та рушниками.
Храм постав завдяки подвижництву настоятеля церкви «Преображення Господнє» отця Миколи, щедрим жертводавцям, особливо відданим парафіянам. І тим сотням мешканців, які, хоча нечасто бувають у церкві, проте долучилися своїми ( часто чисто символічними, але від того не менш цінними) внесками до благородної справи будівництва храму.

Владика Філарет нагородив жертводавців і найбільш активних парафіян церковними орденами і грамотами.
Орден Христа Спасителя отримав Володимир Кирилюк .
Орден Архістратига Михаїла – Андрій Липовецький.
Орден князя Володимира отримали Олег Смолянчук, Данило Волинець.
Орден Миколи Чудотворця – Ярослав Маринович, Олександр Кубечко, Сергій Санченко, Андрій Бомко, Олег Назаренко, Іван Булеца.
Орден Юрія Переможця – Юрій Кириченко.
Орден Святої Великомучениці Варвари – Людмила Кирилюк, Валентина Шольце, Антоніна Мегедь, Жанна Чемерис, Ніна Кушніренко, Ліда Голубєва, Марія Насіковська, Ліда Салозгорська, Анна Чичук, Ольга Желомко, Марія Семка, Ніна Веселюк, Валентина Басенко, Людмила Лазебна, Олімпіада Горбатюк.
Патріарші Благословенні Грамоти отримали: Олег Овеченко, Людмила Калістратенко, Надія Денисенко, Марія Остринська, Анатолій Панченко.

Церква для українців завжди була чимось більшим, ніж духовне пристанище. Впродовж століть вона була берегинею їх ідентичності, стояла в обороні їх права бути самими собою. Зазнаючи утисків, будучи часто зрадженою своїми вірними, Українська Церква знаходила у собі сили поставати з попелу і відповідати на виклики, підносячи зі свого лона відданих їй та українській справі церковних поводирів.
Служба Божа завершилася виконанням церковного гімну України «Молитва за Україну», музику до якого написав у 1885 році Микола Лисенко, на слова Олександра Кониського:
Боже великий, єдиний,
Нам Україну храни,
Волі і світу промінням
Ти її осіни.
Світлом науки і знання
Нас, усiх, просвіти,
В чистій любові до краю,
Ти нас, Боже, зрости.
Молимось, Боже єдиний,
Нам Україну храни,
Всі свої ласки-щедроти
Ти на люд наш зверни.
Дай йому волю, дай йому долю,
Дай доброго світу,
Щастя дай, Боже, народу
І многая, многая літа.

Данута Костура

no images were found

Popularity: 6% [?]

4 коментарі до "Патріарх Філарет освятив церкву у Ворзелі."

  1. Патриарх, это чего? Какие Православные Церкви признают оного патриарха? Или считают самозванцем?
    ЗЫ: это классический враг народа Украины, вносящий раскол в ряды Православия и единства нации.

    • Московська церква виникла у 15 ст. (1448 р.) внаслідок самочинного, неблагословенного патріархом Вселенським Константинопольським висвячення в сан метрополита єпископа рязанського Іони… Російська церква ще 141 рік була офіційно невизнаною і тільки через підкуп та знущання над представником Вселенського патріарха, якого рік тримали в темниці, отримала “митрополію”.
      До того ж радянський московський патріархат у 1948 р. святкував 500 ліття Російської це ркви офіційно!! І потім у Москві схаменулись, видумали, що їм уже 1020 років!!
      Київська православна церква канонічно ніколи не відходила від Константинопольского патріархату, на відміну московського духовенства ….
      Все що робиться зараз у Росії, Москві, Петербурзі – у значній мірі освячено Московським “православием”!

      Єрмаков !!! Читайте уважніше історію ….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code