Обливаний Понеділок у Пирогові

Данута КОСТУРА

Музей просто неба зібрав на другий день Великодніх Свят багато киян та гостей столиці. У цей день, який ще називають Обливаним Понеділком , молодь обливається водою. Звичай, який символізує весняне очищення, прийшов до нас із стародавніх часів. Він, звичайно, не всіма сприймається однозначно через неконтрольованість молодих людей, які у своєму азарті часто «пускаються берега». Правда, у музеї обливання відбувалося в межах норми.

А ще у святкові дні молодь виводить гаївки, танцює, а самодіяльні народні колективи показують своє мистецтво. У музеї, з його розлогим ландшафтом, є де розгулятися.

Гориста частина території, зокрема, віддана під карпатську експозицію, у якій розміщені привезені з гір хати та інші споруди з відповідним начинням.

Є тут і лемківська церква, збудована у 1792 році і перевезена у 1974 році у музеї із села Канора Воловецького району Закарпатської області. Урочисті молитви у ній відправляють двічі на рік – на Пасху і на Покрову.

У цій церкві на Службу Божу традиційно впродовж багатьох років збираються київські лемки та вихідці з Холмщини, батьки яких були депортовані з тих територій. Після Служби лемки зібралися , щоб пригоститися пасхальними стравами, поспівати лемківських пісень. А також послухати свою яскраву представницю Ольгу БЕНЧ, яка навідалась додому зі Словаччини, де представляє Україну як Генеральний консул. З нею приїхали ще троє словацьких гостей, які були у захваті від побаченого.

І в цьому не має нічого дивного. Музей просто неба у Пирогові заряджає надовго своєю потужною позитивною енергетикою всіх, хто буває тут.

коротко про лемків на сторінці : http://www.day.kiev.ua/uk/article/poshta-dnya/istoriya-odnih-pereselenciv

no images were found

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code