Нове життя давньої традиції

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ

Ми нерідко нарікаємо, яка нинішня молодь погана. Але молодь різна. Минулого року старшокласники десяти шкіл Приірпіння виконали низку соціальних проектів. Серед них: проекти з аналізу стану води в регіоні, збору макулатури та збереження дерев, проведення українських ярмарків, графіті на сірих стінах біля шкіл тощо.

Проте всяка робота потребує фінансового забезпечення. Молоді люди звернулися по допомогу в Благодійний фонд «Фонд громади Приірпіння». А тут їм запропонували гроші … заробити. Є в українського народу традиція різдвяного колядування. Колядників обдаровують і грошами, і харчами. Звичайно, колядувати треба вміти. Фонд громади Приірпіння спільно з жіночим клубом «Лада» організував навчання. Це навчання в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї провів знаний фольклорист Павло Дудар. Про себе він сказав коротко:»Я це роблю 60 років. При всіх владах. Навіть у тюрму садили». В Радянському Союзі все, що було хоч трохи пов,язане з релігією, намагалися викоренити. Але народні традиції невмирущі. Бажаючі колядувати придбали книжки серії «Перлини різдвяного фольклору».Репетиції відбувалися в музеї.

Вранці 8 січня весела ватага розпочала колядування з Ірпінського міськвиконкому. Перший заступник міського голови Микола Головкевич і керуючий справами виконкому Микола Радько вручили колядникам подарунки. Колядники піднялися до кабінету міського голови В.Д.Скаржинського і заспівали йому. Володимир Данилович високо оцінив роботу молоді з відродження народної традиції і кинув у скриньку колядникам гроші.

Колядники рушили по інших установах і закладах міста.

Анатолій Зборовський

Автор фото: Володимир Шилов, “Пульсар Приірпіння”

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code