«МИСТЕЦЬКИЙ ЦЕНТР ТВОРЧОЇ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ»

 Вікторія Крилатова 

Початок другого місяця діяльності «Мистецького центру творчої інтелігенції «Камертон» Центрального будинку культури ознаменувався справжньою подією: презентацією цього закладу та його творчих партнерів – Ірпінського історико-краєзнавчого музею, інформаційно-туристичного центру та дитячої музичної школи у проекті «Ірпінь мистецький».

Презентація відбулася в одному із найпрестижніших осередків культури і науки нашої держави – Київському будинку вчених Академії Наук України. Запросини до Києва – в рамках партнерської співпраці ірпінського «Мистецького центру» та київського Будинку вчених.

Представлення Ірпеня пройшло у кращих традиціях подібних мистецьких заходів. Розпочавши з відкриття виставки живопису Вікторії Новосельської, столична публіка познайомилася з культурними особливостями Ірпеня, його знаковими постатями, історичними віхами, про що із захопленням розповідала керівник Ірпінського інформаційно-туристичного центру та працівник історико-краєзнавчого музею Олена Плаксіна. Розповідь була підкріплена відеоматеріалом – фрагментом документального фільму, знятого за сценарієм О.Г.Плаксіної.

Ведучою та організатором вечора була директор Центрального будинку культури Ірпеня та керівник «Мистецького центру творчої інтелігенції «Камертон» Юлія Бережко-Камінська, яка познайомила глядачів із творчими починаннями свого закладу та з тими особистостями, спільно з якими відбувається діяльність «Мистецького центру». У виконанні оперного співака, лауреата міжнародних конкурсів та директора Київської вокальної студії «Бельканто» Євгенія Гунька прозвучали романси із російської класики.

Від імені літераторів Центру виступив відомий письменник, заступник головного редактора газети «Літературна Україна» Станіслав Бондаренко. «Створення «Мистецького центру» в Ірпені, – зазначив він, – знакова і унікальна подія. Людей, які беруться за таку велику і потрібну справу – одиниці. То ж Ірпеню дуже пощастило! Я, як письменник, усіляко підтримую ці починання і завжди з радістю приїжджатиму в Ірпінь».

Не лишився осторонь проекту «Ірпінь мистецький» місцевий відділ культури та туризму, від імені якого слово взяла завідувач сектором організації і проведення загальноміських свят С.П.Рябчук, із радістю зазначивши, що з появою «Мистецького центру» в місті у сфері культури розпочався новий етап: «Центр вже сьогодні зумів об’єднати між собою багато осередків культури і самих митців, налагоджує тісну співпрацю з різними містами України і охоплює ті культурно-мистецькі починання, які раніше не були задіяні».

Подібне до цього зауважив і представник від громади – канд.ек.наук, заступник голови Громадської ради при міськвиконкомі Ірпеня – Олександр Редич. «Такі осередки пробуджують у людей бажання творити і долучатися до кращих мистецьких традицій. Приірпіння завжди було краєм інтелігенції, але сьогодні, коли на перший план виступають зовсім інші цінності, спрямування до високих цінностей – дуже важливий знак».

Те, що Ірпінь і справді – край творчо обдарованих людей, вже за мить було доведено викладачами ірпінської дитячої музичної школи. Романси та арії із опер, інструментальні дуети (фортепіано і флейта) і соло незмінно закінчувалися численними вигуками «Браво!».  І не дивно – адже на сцені були лауреати міжнародних музичних конкурсів, кандидати наук, випускники кращих музичних закладів України: Анастасія Лук’яненко, Андрій Степанов, Тетяна Васильєва, Вікторія Барташова, Олена Калита, Дмитро Медолиз.

«Ірпінь і Київ – хоч і різні міста, але в нас дуже багато спільного, ми зовсім поряд і маємо краще знати один про одного», – зазначила ведуча вечора. А із запуском прямого тролейбусу з Академмістечка до Ірпеня відстань між містами зробиться ще меншою: кінцева зупинка планується в 10 хвилинах ходи від Центрального будинку культури. Та, поки добудовуються дороги, мистецтво свої шляхи прокладає швидко і впевнено: адміністрація Будинку вчених запросила поетесу Юлію Бережко-Камінську вже через декілька днів виступити із власним авторським вечором, до якого приєднається також композитор-імпровізатор з Ірпеня Михайло Самохвалов.

Вікторія Крилатова

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code