Мій двір – моя фортеця

                                                                                   Олімпіада Горбатюк

«Мій дім – моя фортеця», – стверджують сталі у своїх звичаях англійці. А деякі  з моїх земляків, сприймаючи цей афоризм буквально, перевершили англійців і заявили: «Мій двір – моя фортеця». Бо як інакше сприймати височенні кам’яні мури, металеві чи ще бозна з якого матеріалу роблені  глухі паркани, пофарбовані у всі відтінки синього, зеленого, червоного кольору, що з обох боків обступають вулицю?

Кожен новий паркан або гараж на метр чи хоч на півметра виступає далі на вулицю, звужуючи її до того, що двом машинам важко розминутися .На цих парканах не завжди знайдеш назву вулиці і номер садиби, зате під ними сміття і розкошують бур’яни.

А селище претендує на статус курорту.

Про які вулиці я пишу? А нехай їх назвуть депутати. Отут хочеться зробити закид селищній раді.

Старожили Ворзеля пам’ятають, як у 50 – 70 роки селищна рада ставила вимоги: садиба з вулиці огороджується штахетником зеленого кольору, прилегла частина вулиці прибирається господарем. На кожній садибі висіла табличка з назвою вулиці, номером та ще й з прізвищем власника.

Ідеш такою вулицею і відчуваєш простір.

Звичайно, нові власники садиб намагаються сховатися від усього світу, але перехожі між глухими триметровими стінами почуваються, як у мішку, та ще й від транспорту нікуди відступити.

А чом би селищній владі не виробити певні норми для забезпечення належного вигляду вулиці?

 У своїй садибі право кожного чинити за своїм смаком і можливостями, а от знати і виконувати вимоги щодо прилеглої до вулиці частини – зобов’язаний кожен. Це не посягання на власність, а правило суспільної поведінки.

Людина, що жила за кордоном, на питання чи подобаються іноземцям наші «фортеці», відповіла одним словом – «гидота !». І соромно не лише за несмак співгромадян, а й за понівечений вигляд Ворзеля.

Лінія вулиці має бути недоторканою. Власників фортечних мурів треба зобов’язати бодай зеленими посадками задекорувати їх. А лінії вулиці і її ширина мають відповідати первісному плану, щоб і транспорт і пішоходи мали на ній місце.

Цим необхідно зайнятись селищній раді.

                                                                                       Олімпіада Горбатюк

    Член ворзельського осередку УНР, в минулому  депутат селищної ради

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code