Лави Бучанської народної самооборони відкриті для всіх бажаючих

Данута Костура

У час Майдану була створена Самооборона, куди ввійшли найбільш активні майданівці. Невдовзі, щоб підтримувати громадський порядок і протидіяти злочинності самоорганізувалися мешканці міст і сіл по всій Україні. Міліція втратила у громадян довіру. Місцеві самооборонці почасти її замінили. Проте не у всіх осередках Самооборони є достойні люди. Часто туди заходять і люди з кримінальним минулим. Своїми діями вони дискредитують цей високий вияв громадянської свідомості.

Бучанська самооборона робить свою справу чесно і щиро. В час свого становлення самооборонці підписали заяву, у якій йдеться про те, що бучанська самооборона створена без участі влади і політичних партій, на має з ними жодних домовленостей про фінансування, а діє виключно за власний рахунок чи добровільної допомоги. Фінансові звіти є відкриті для всіх бажаючих. Члени організації не претендують на будь-які посади в органах влади. Організація є аполітичною. Її діяльність є несумісною з лобіювання політичних чи бізнесових інтересів.

Небайдужі бучанці самоорганізувалися 20 лютого, після нелюдського побоїща на Майдані. Було багато викликів щодо пограбувань, нападів, побиття, ДТП з п’яними водіями. Ці виклики задокументовувались у вигляді протоколів. Їх уже набралося зо три сотні. Бувало, що в особливих випадках підключали міліцію. У тривожні часи чергували у лікарні.

Зараз бучанська самооборона нараховує 29 осіб із 40-ка, які були на початку.

Про все це розповіли у розмові керівник бучанської самооборони Мирослав Севостьян та Анатолій Кушнірчук. Вони та ще Богдан Яворський є координаторами організації – приймають виклики, надають для патрулювання свої машини. Зараз викликів поменшало. У самообороні є люди різного віку, різних професій. Бучанські самооборонці не носять зброї, кийків, балаклав.

Анатолій Кушнірчук священнослужитель баптиської церкви. На викликах виконує роль, як він каже, душеопікуна. Недавно вернувся з конференції релігійних організацій, яка проходила у Мюнхені. Вражений тією зворушливою увагою, якою був наділений, як представник України. Світ знає про Україну і турбується за її долю.

Народна Самооборона – яскравий приклад того, як може самоорганізуватися громадянське суспільство. І гідно нести свою службу. Бучанська, зокрема. Її лави, як написано у заяві, є і завжди залишатимуться відкритими для всіх бажаючих.

Штаб Бучанської народної самооборони знаходиться на вулиці Богдана Хмельницького, 19. Гаряча лінія 063 412 24 40

газета “Бучанські новини” №17 (477) 8 травня 2014 р

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code