Година на Майдані

Данута КОСТУРА

Віче, заявлене на 4 травня, було відмінене. Люди, що були на Майдані, збиралися біля сцени групами і проводили свої окремі віча. Священик з УПЦ КП зібрав найбільшу аудиторію. Його слова до людей були щирі і переконливі. Говорив про вибори, про підтримку кандидата, який має найбільший рейтинг і який може, і повинен, перемогти вже в першому турі. Бо другий тур – це небезпечно для України. Люди погоджуючись, кивали головами. А потім разом з священиком співали гімн з продовженням, де були слова :

В ріднім краї панувати не дамо нікому.

Чорне море ще всміхнеться, дід Дніпро зрадіє

Ще на нашій Україні доленька наспіє

Майданчиків, на яких бажаючі могли відстоювати свою думку, було кілька.

Ось такий Гайд-парк по-київськи.

Інші йшли на Інститутську. Люди продовжують йти туди з живими квітами. Роздивляються фотографії Небесної сотні, читають вірші, тексти. Багато хто плаче. Бо дуже важко дивитись на цих усміхнених ідеалістів, яким не судилось ростити дітей, тішитись внуками, радіти життю.

Деякі заходять до каплички, щоб помолитися за душі убієнних і поставити свічечку. Строєм підходять самооборонці. Заходять у капличку по кілька чоловік.

Це екуменічний храм. Богослужіння у ньому проводяться щодня о 10 і 18 годині. Опікується храмом греко-католицька церква. Тут проводять Богослужіння інші конфесії також. У капличці саме чергував студент – першокурсник Київської семінарії УГКЦ Юрій. Він родом з Донецька. До віри його прилучила бабуся. Захотів служити людям через церкву. Батьки-лікарі не заперечували.

Майдан живе своїм життям. Розквітли рожеві каштани. Поруч з палатками сусідують кафе. Біля Поштамту на піаніно грає чудову мелодію дівчина.

На Майдані багато іноземних туристів. Група з Австралії слухає пояснення екскурсовода. Запитую в одного з австралійців, які його враження від України. «О, чудові!». Але цього йому видається замало, витягує листок і показує пальцем на речення, де українською написано: «Ви маєте дивовижну країну».

Данута Костура

no images were found

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code