Квіти до пам’ятника поета

Людмила Горбата

У річницю Дня народження Тараса Шевченка ірпінчани покладали квіти до пам’ятника поета

9 березня 2011 року, з нагоди 197-ї річниці від Дня народження Тараса Шевченка, за участі Ірпінського міського голови В.Д.Скаржинського та його заступників, депутатського корпусу міської ради, працівників державних установ, представників Ірпінської міської організації Партії регіонів та громадських організацій міста, школярів відбувся мітинг біля пам’ятника Великому Кобзареві в Ірпені.

Ім’я славетного українського поета Тараса Шевченка давно стало символом нашої нації. Уже щороку збираються ірпінчани   біля пам’ятника Кобзарю, щоб на знак глибокої шани і поваги до митця, згадати про його внесок у скарбницю культури України.

«Невмирущий заклик поета до єднання, братерства, творення сім’ї вольної та нової лунає крізь час і простір, залишається і нині актуальним. І ми маємо пам’ятати, що саме в нашій єдності, послідовному відстоюванні національних інтересів – наша сила та достаток, запорука щасливого майбутнього України, – сказав Ірпінський міський голова Володимир Данилович Скаржинський. – Нехай Шевченкове поетичне слово й надалі надихає вас у справі відродження України, не дає зупинитися на півдорозі, кличе ідеалів правди й справедливості. «Борітеся – поборете, вам Бог помагає!» – хай ці слова Кобзаря додають вам сили і підбадьорюють перед лицем дрібних і великих проблем. Те, що він зробив для української нації, безумовно, є неперевершеним. Я переконаний, і, хочу процитувати слова Президента України про те, що сама українська нація в цей день народження великого Кобзаря, відроджується також. Я вас вітаю зі святом, Шевченківськими днями, дякую за вашу шану, яку ви прийшли віддати великому поетові та громадському діячеві України».

«Тарас Шевченко був багатогранною особистістю. Талановитою та геніальною у багатьох справах. Нам ще належить гідним чином оцінити і переосмислити його творчу спадщину. Тарас Шевченко – символ великої любові до людини, до Батьківщини. Його думи, пісні, полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю простого люду стали думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів», – зазначила заступник голови Ірпінської міської організації Партії регіонів Світлана Олександрівна Дударець.

Голова правління Ірпінського міського об’єднання осередків Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Анатолій Іванович Зборовський наголосив: «Поети такого таланту як Шевченко у нас ще будуть», – говорив Борис Грінченко. – А от людини, яка б дорівнялася за значенням в історії України Шевченкові, у нас уже не буде». Дійсно, це факт небувалий в історії людства. Це був Талант, який виразив прагнення народу. Те, що ми зараз вшановуємо пам’ять про Тараса Шевченка є свідченням того, що його ідеї не пропали марно. Вони живуть у нас, у нашому народові».

Цього дня в центрі міста одночасно з квітом весни ожила і звучала з новою силою піднесена поезія Кобзаря, яку читали учні ірпінських навчальних закладів та студенти Ірпінського економічного коледжу.

Традиційно до підніжжя пам’ятника Тарасові Шевченку лягли квіти і у буденний простір навколо нього потужно увірвалися звуки державного Гімну. Незалежна Україна, про яку всім серцем і всіма помислами мріяв поет, вітала свого великого сина – пророка, мученика і бунтаря.

Людмила ГОРБАТА

Popularity: 1% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code