Креатив від флористів


Данута КОСТУРА

У бучанському міському парку пройшов Другий національний фестиваль флористичних об’єктів «Місто сонця». Перший відбувся у 2012 році в Євпаторії.

Флористика — різновид декоративно-прикладного мистецтва. Флористичні роботи ( букети, композиції, панно, колажі) створюються з живих чи сухих квітів, листків, трав, ягід, тощо.

Такі роботи можуть вводитися в існуючий ландшафт, поєднуючись з деревами, камінням, листям, землею. Цей напрямок ландшафтного дизайну дістав назву «Ленд-Арт». Він широко представлений у всьому світі. У нашому випадку таким ландшафтом став Парк.

Бучанський фестиваль зібрав 31 учасника з усієї України, а також з Латвії та Росії. Тут зустрілися флористи з Києва, Тернополя, Житомира, Вінниці, Дніпропетровська, Риги, Москви. Фестиваль проводився 18-20 липня. Але перед виставленням своїх робіт, його учасники детально вивчали місцевість, щоб виставлені композиції взаємно доповнювали і підсилювали задумане ними. А тоді вже дали волю фантазії і креативності.

Дванадцять з них учасники семінару, який проводила гуру від флористики Айя ЖАГАРИНА. Вона очолює Рижську міжнародну школу флористики. Другий рік поспіль викладає на семінарах в Україні, які організовує ФітоАрт –студія Олени Бутко. Семінари відбуваються чотири рази на рік.

Пані Айя розказала «Бучанським новинам», що школа флористики існує 27 років. Започатковувала школу її мама. Зараз школа співпрацює з багатьма країнами. Фестивалі флористики у Латвії проводяться по два-три рази на місяць у різних містах. Бучанський парк вважає ідеальним місцем для проведення Ленд-Арт фестивалю.

Бучанка Наталія КАРАСЬ теж відвідує семінари, які проводить Айя Жагарина. Флористика, якою займається впродовж 7 років, є її захопленням, роботою, бізнесом. Із своєю командою оформляє різноманітні заходи, зокрема, весілля. Має 3 дипломи від Книги рекордів України: за трьохметрову кулю з квітів на Співочому полі (виготовляла для фірми «Рафаелло» у 2012 році), підвісну ялинку із надувних кульок у комплексі «Глобус» та за участь у виготовленні колективного вінка з троянд на виставці писанок у сквері біля театру Івана Франка. На фестивалі представила свої дві роботи. Одна з них – плетена ваза з квітами.

Олена БУТКО, натхненниця та організатор фестивалю. Вона надзвичайно задоволена місцем його проведення. Розказує, що, проїжджаючи час від часу через Бучу, читала плакати про проведення у місті міжнародних фестивалів. Тоді і зародилася ідея провести флористичний фестиваль саме у Бучі. Голова міста Анатолій ФЕДОРУК охоче відгукнувся на цю пропозицію.

Лариса МАТЮШЕНКО, заступник голови, почула багато гарних, теплих, щирих слів на адресу влади від організаторів фестивалю та його учасників. Всі захоплювалися Парком, містом, дякували за надану допомогу, яка потрібна була учасникам, щоб реалізувати свої ідеї. Пані Лариса також подякувала організаторам і учасникам за естетичну насолоду, яку одержать відвідувачі Парку та креативні ідеї і запросила учасників до подальшої співпраці.

Данута КОСТУРА

газета “Бучанські новини” №28 (488) 25 липня 2014 р

no images were found

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code