Канікули для радості і спорту!

Данута КОСТУРА

Збудований при ворзельській школі років зо сім тому міні-стадіон зі штучним покриттям рідко коли пустує. Завжди хтось та вправляється на ньому з футбольним м’ячем. В час літніх канікул його облюбовують дитячі футбольні клуби. Не один раз, проходячи мимо, зупинялась, щоб поспостерігати за тренуваннями хлопчаків, розмовляла з їх тренерами.

Як правило, це були «десанти» з Києва. Купляли у ворзельських санаторіях путівки і досхочу тренувалися на цьому шкільному футбольному майданчику. А їх тренери дивувалися, як це вони досі не знали про таку можливість – це ж така краса грати у футбол в оточенні сосен!

Ось і цього разу зовсім малі футболісти ( наймолодшому 5 років) завзято тренувалися, добросовісно виконуючи вказівки двох тренерів. Виявилося, що займаються в ірпінському  футбольному дитячому клубі «FootyKidsClubLIONS».  Завдяки батькам, юні футболісти поїхали на футбольні сбори, тривалістю 12 днів. Тренування двічі на день. « Після Ворзеля вони вже будуть на голову вище від тих, хто не був у футбольному таборі», – каже тренер Юрій Степаненко, у минулому футболіст, випускник школи «Динамо» Київ, чемпіон України (юніорська група). Душно, важко, але малі не хничуть – по-чоловічому терплять « тяготи» тренувань у таку спеку.  А для мотивації, в нагороду особливо старанним, буде «Барні», а в когось і два, а декому і сік.

Юрій Степаненко розказує, що проводиться набір у футбольний дитячий клуб «FKCLIONS»з трьох років. У дітей розвивається реакція, гнучкість, спритність, увага, робота у команді та любов до м’яча. Граючись, вивчають інвентар, фішки, конуси, запам’ятовують емблеми світових футбольних клубів. У 5-7 років закладається сила волі, амбіції до перемоги, розвивається координація, діти навчаються техніці роботи з м’ячем, тактиці, мисленню на полі.

Клуб має індивідуальну методику. Програма тренувань побудована на основі рекомендацій європейських футбольних клубів,зі своїми вкрапленнями. Тренер розповідає, що багато їздив по Європі на турніри, чимало відклалось у пам’яті. Допомагають і регулярні ознайомлення у пресі з новими віяннями у цьому секторі. Не стоять на заваді і його дві вищі освіти – спортивна і юридична. Є взаєморозуміння з ще двома тренерами, які працюють у клубі.

Ідея створити дитячий футбольний клуб прийшла два роки тому. Підтримав і допоміг Роман Солодаренко, нині він Президент федерації футболу  Ірпеня. Зараз у футбольному клубі навчаються мистецтву гри  близько 70 хлопчаків.  Для десятьох з них літні футбольні збори 2016 року відбулись у санаторій «Україна». Приблизна вартість становила близько 500 грн у день. Сюди входить тренування двічі на день, 4-хразове харчування, процедури – соляні випари,  аромотерапія, інгаляції. Стадіон поруч. «Все добре, все подобається», – підсумовує головний тренер.

Коли запрацює міський стадіон, сподіваються, що будуть там тренуватися. До того винаймали майданчики у школах №12 та №2.

Ці хлопчаки, які відчули смак фізичних навантажень, радість перемог, зокрема, над собою  вже матимуть інші життєві цінності.

Данута КОСТУРА

газета “Ірпінський вісник” №33 (2777) 12 серпня 2016 року

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code