Ірпінці долучилися до хвилі національної єдності

Данута КОСТУРА

11 листопада всі , хто хотів перевірити свої знання з української мови, мали таку нагоду. Ірпінська міська бібліотека запросила до себе бажаючих написати всеукраїнський диктант. Прийшли ті, хто побажав зробити це разом з однодумцями. Писали диктант близько 30 осіб.

Прийшлось понервувати організаторам – комп’ютер вловлював лише окремі фрази диктанту, радіоприймач не ловив потрібну хвилю, а проводовий радіоприймач, який спішно піднесли, виявився зайвим – приміщення бібліотеки не підключене до проводового мовлення ( яке, до слова, практично знищене у Приірпінні). Тому писали уривками. Згодом диктант по телефону у швидкому темпі продиктувала знайома однієї з учасниць.

Умови написання були явно нерівні у порівнянні з тими, хто писав диктант без перешкод.

І все ж, завдяки тому, що запрацював інтернет, учасники прослухали весь текст.

Не дивлячись на перешкоди, у залі панував піднесений настрій. Зустрілися люди, які знають ціну рідній мові та її потрібність.

Українська мова повільно, але твердо завойовує свій законний простір. Дедалі більше людей починають розуміти, що далеко не все одно на якій мові розмовляєш на рідній землі.

Ірпінська бібліотека, завдячуючи її директору Олені ЦИГАНЕНКО та громадській активістці Тетяні ЛЕДНЬОВІЙ, яка подала таку ідею, провела гарний захід, долучившись до хвилі національної єдності.

У рамках заходу відбулася презентація всеукраїнського суспільно-політичного журналу «Оксамит»  головним редактором Тамарою МАРКЕЛОВОЮ.

Леонід ЗАКОРДОНЕЦЬ презентував свою нову книгу поезій « А ти все той же камертон», згадав деякі епізоди зі свого літературного життя, читав свої твори.

При бібліотеці вже 25 років діє літературна студія «Дебют». Володимир СИМОНЕНКО ( голова ірпінської організації Конгресу літераторів України), а також Вікторія КОЗАК та Людмила ХОРОШЕВА прочитали свої вірші.

Данута Костура

І до теми:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/poshta-dnya/povernennya-do-svoieyi-movi

no images were found

Popularity: 5% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code